"Warto i opłaca się myśleć" - dziennikarska szkoła jazdy - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy"Warto i opłaca się myśleć" - dziennikarska szkoła jazdy(szerokość: 750 / wysokość: 393)Krzysztof Koziołek - pisarz i dziennikarz zafundował uczestnikom Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki kilka rund nierównej, humanistycznej walki. Politolog z wykształcenia nie oszczędzał młodzieży w żadnym ze starć. Bezkonkurencyjnie wygrał. Dziennikarska lekcja, pomimo druzgocącej klęski, okazała się edukacyjną bombą wiedzy i bezcennych rad. Zapamiętane i wykorzystane przyniosą wiele pozytywnych skutków.


Kreatywny i błyskotliwy dziennikarz przyjechał do Chojnowa jako "nagroda" dla młodzieży za ich aktywny udział w zajęciach MDKK. Dwugodzinne spotkanie podzielone zostało na kilka punktowanych części. "Świat należy do odważnych!" - próbował ośmielić uczestników, popijając tajemniczy napój, autor powieści kryminalnych. Pierwsze starcia nie poszły najlepiej, ale potem "burza mózgów" przyniosła rezultaty. Młodzież dowiedziała się, kiedy i jak używać "wybuchowych wyrazów", które przyciągają oko i umysł, tworząc poniekąd intelektualną eksplozję. Przyjrzała się "dziennikarskim blachom" - zupełnie nieatrakcyjnym wizualnie artykułom, które mogą (ale nie muszą) być ciekawe.


(szerokość: 750 / wysokość: 357)


Twórczy zryw rozpoczął się w samodzielnej pracy przy tworzeniu tytułów i nagłówków prasowych. Enigmatyczne i najciekawsze doczekały się odczytu na forum, i tak: "Kisiel ma znaczenie", "Jaki związek ma mikrofon i termos", "Uczniowie pokonani przez kisiel" … stały się polonistyczną tarczą w ratowaniu honoru grupy. (szerokość: 750 / wysokość: 499) Uczniowie stworzyli także ciekawe "czołówki" redakcyjne: "Co tak naprawdę znajduje się w termosie. Czy Koziołek wygra z młodzieżą? Magiczny sposób na krtań. Zbrodnia za 5 punktów". Budujące stwierdzenie zwycięzcy spotkania: "Dobrzy jesteście!" - było niczym 6 w totka.

Gorycz zerowego wyniku wyraźnie dręczyła młodzież. Jedna z uczestniczek na koniec spotkania, odważnie zapytała o możliwość posmakowania żurawinowego "trunku" - który stał się słownym i smakowym hitem w rozważaniach nad mocnym stylem redaktorskim.

Zapamiętane rady to: picie kisielu ratuje krtań i najważniejsze - czytanie książek i tylko czytanie książek wzbogaca słownictwo, pogłębia wiedzę i cechuje człowieka "który chce dobrze zarabiać"!


(szerokość: 750 / wysokość: 454)

(szerokość: 750 / wysokość: 499)K.Burzmińska
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama