O tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Chojnowskiej - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyO tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Chojnowskiej5 czerwca w Domu Schrama, w ramach obchodów Dni Chojnowa, odbyło się XV chojnowskie dyktando. Trzy grupy zmierzyły się z językiem polskim, który, jak wiadomo, do prostych nie należy. Ortografia z języka greckiego oznacza nic innego jak „poprawnie, prawidłowo piszę". Jednak znajomość wszystkich zasad wcale nie jest banalna, zwłaszcza przy wyrazach rzadziej używanych, a posiadających zagadkowe: ó, u, ż, rz, h, ch… Zasady ortografii obowiązują także w stosowaniu interpunkcji, która również potrafi zaskoczyć…


(szerokość: 750 / wysokość: 499)


Teksty przygotowane przez nauczycielki z chojnowskich placówek edukacyjnych, zostały odczytane przez dyrektora MOKSiR Stanisława Horodeckiego. Koordynatorką ortograficznych zmagań była wicedyrektor Gimnazjum nr 2 Lucyna Spes. O godzinie 10:00 uczniowie szkół podstawowych usłyszeli barwną opowieść, która była nie tylko polonistyczną próbą sił, ale także fragmentem polskiej historii.


(szerokość: 750 / wysokość: 499)


Kolejna grupa uczniów klas VII, gimnazjów oraz osób do lat 18 napisała dyktando, które tematyką dotyczyło odzyskania przez Polskę niepodległości. Jako ostatni stanęli do walki o miano Mistrza Ziemi Chojnowskiej wszyscy chętni z miasta i nie tylko, mierząc się z tekstem, którego głównym bohaterem był Józef Piłsudski.


W kategorii szkół podstawowych, do klas szóstych, najlepszy okazał się Stanisław Henś, wśród uczniów klas siódmych i gimnzjalistów najlepiej wypadł Kacper Jaworski. W grupie dorosłych mistrzynią została Kamila Gołąb.


Serdecznie gratulujemy!


Szczegółowe wyniki podaje na swojej stronie organizator (moksir.chojnow.eu). Nagrody dla laureatów zostaną wręczone podczas Dni Chojnowa 2018.
K. Burzmińska
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama