Eucharystyczny Ruch Młodych w Chojnowie - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyEucharystyczny Ruch Młodych w Chojnowie(szerokość: 750 / wysokość: 499)Od 1 do 3 czerwca trwały Ogólnopolskie Dziecięce Dni Wspólnoty Eucharystycznego Ruchu Młodych. W naszym mieście międzynarodowa wspólnota dzieci i młodzieży spędziła dwa dni. ERM działa na podstawie czterech głównych zasad: żyj Mszą Świętą, czytaj Ewangelię, kochaj bliźnich, bądź trzynastym apostołem. Celem wspólnoty jest m.in. wdrażanie dzieci i młodzieży do czynnego udziału w Eucharystii, rozbudzenie pragnienia modlitwy, a także uczenie systematycznej pracy nad sobą. Blisko 350 pielgrzymów przyjechało do Chojnowa z różnych miejsc w kraju, podczas gdy ich starsi koledzy wyruszyli na Dni Młodych Lednica 2000. Nad organizacją czuwała siostra Danuta Pusty - Moderator Krajowy ERM z Ramienia Zgromadzenia Sióstr Urszulanek.(szerokość: 750 / wysokość: 499)

W sobotę rano została zawiązana wspólnota oraz nastąpiło pierwsze spotkanie

z błogosławioną Imeldą, której relikwie znajdują się w kościele p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła. Bł. Imelda jest patronką dzieci komunijnych i rocznicowych. Wiernych przywitał ks. proboszcz Marek Osmulski, który opowiedział historię chojnowskiej fary. Następnie odbyła się msza święta. Kazanie wygłosił ks. proboszcz Mirosław Makowski.


(szerokość: 750 / wysokość: 499)(szerokość: 750 / wysokość: 499)Po południu uczestnicy ERM wzięli udział w grze terenowej: „Niemała lecz wielka bł. Imelda" oraz próbowali swoich sił jako żołnierze i sanitariuszki. 

Dzień zwieńczony został pogodnym wieczorem „Polacy do tańca i do różańca, czyli zabawa taniec i śpiew okraszone patriotyczną nutą". Wspólne świętowane rozpoczęło się od biało – czerwonego poloneza w wykonaniu pielgrzymów. Następnie odbył się koncert zachęcający do wspólnego śpiewania i tańców. Zabawa zakończyła się modlitwą ks. Damiana Skrzypka – moderatora ERM w diecezji legnickiej.

 

Niedzielny poranek rozpoczął się w MOKSiR.(szerokość: 750 / wysokość: 499) Grupa młodsza wysłuchała Małgorzaty Swędrowskiej, która opowiedziała dzieciom o „Ukrytych Bohaterach Odsieczy Wiedeńskiej". Grupa starsza uczestniczyła w prelekcji Łukasza Góralczyka z Ruchu Czystych Serc, który odpowiedział na pytanie: „Dlaczego liczy się tylko Miłość?". Następnie odbyła się Eu-charystia. Kazanie wygłosił ks. proboszcz Marek Osmulski. Msza święta zakończyła się podziękowaniem uczestników za gościnę w Szkole Podstawowej nr 4, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 oraz wszystkim osobom, które dołożyły wszelkich starań, by pobyt w Chojnowie był miło wspominany.


(szerokość: 750 / wysokość: 499)

(szerokość: 750 / wysokość: 499)

Wspólne dwa dni ubogaciło nie tylko pielgrzymów, ale i mieszkańców miasta, którzy byli świadkami niecodziennej atmosfery, dającej przykład wiary i czerpanej z niej radości.
K.Burzmińska
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama