Chojnowskie Syreny 2003 - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyChojnowskie Syreny 200391-68-93 - takie wymiary ma najpiękniejsza dziewczyna Ziemi Chojnowskiej 2003. Elżbieta Pachura, decyzją szacownego jury 8 listopada została ogłoszona najbardziej urodziwą niewiastą 2003 roku i jako królowa panować nam będzie przez najbliższych 12 miesięcy.


Gromy z nieba, odgłos szalejącej ulewy, sztorm i błyskająca piorunami burza na oceanie - tak rozpoczęła się tegoroczna Wielka Gala Wyborów Miss Ziemi Chojnowskiej. Na scenie pojawił "Karambol" z prezentacją morskiej etiudy. Elfy z głębin wśród wzburzonych fal przeniosły publiczność w świat oceanu, w którym zanurzyło się 15 syren w barwnych, podkreślających wdzięki odzieniach.
To pierwsza prezentacja kandydatek do tytułu. W kolejnych, dziewczęta prezentowały stroje jeansowe i militarne. Męska część publiczności najbardziej oklaskiwała wyjście dziewcząt w płaszczach jesiennych, pod którymi kryły się "syrenie ciała" odziane w stroje kąpielowe.
- Pierwsze wyjście i prezentacja w strojach kąpielowych, były dla nas najbardziej stresujące - zgodnie stwierdziły dziewczęta. - Poza tym nogi drżą nam przez cały czas.
Ostatnia prezentacja - w sukniach wieczorowych była jednocześnie małym sprawdzianem na inteligencję. Prowadzący konferansjerkę dyrektor MDK Ewa Lijewska i znany nie tylko w Chojnowie radiowiec Radia Plus Jacek Saja, na przemian zadawali kandydatkom nie zawsze łatwe pytania. Każda z pięknej piętnastki obronną ręką wyszła z tego trudnego etapu i nadminieć trzeba, że wypowiedzi kandydatek były surowo oceniane przez jury.
O tym, która z syren włoży na głowę tę najjaśniejszą koronę decydowało 12 sędziów, którym przewodniczył dziennikarz, reżyser filmowy, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Jerzy Małachowski.
- Pokonałem ponad 450 km, żeby wziąć udział w tej wspaniałej imprezie - powiedział tuż przed odczytaniem werdyktu J. Małachowski. - Nie żałuję i podzielę opinię pani dyrektor Lijewskiej, że chojnowskie wybory najpiękniejszej dorównują ogólnopolskim spektaklom tego typu.

Jury obradowało wyjątkowo krótko, co nie znaczy, że dyskusje nie były burzliwe.
Werdykt odczytano rozpoczynając od wyboru Miss Internautów, którą, wolą serfujących po internecie, została Urszula Wróblewska. Publiczność zgromadzona tego dnia w sali Miejskiego Domu Kultury drogą głosowania uznała za najpiękniejszą Annę Iwańską. Najbardziej fotogeniczną, według profesjonalnych fotoreporterów i fotografików, okazała się Elżbieta Pachura. Zdanie publiczności i fotografów podzieliło szacowne jury, które tytuł II Wicemiss przyznało Małgorzacie Wilas, tytuł I Wicemiss właśnie Annie Iwańskiej i tytuł Miss Ziemi Chojnowskiej wybranej okiem obiektywu Elżbiecie Pachurze.
- Wciąż jeszcze cała się trzęsę - powiedziała "G.Ch." zaraz po ogloszeniu wyników Ela. - Stres, trema, wrażenia i podniecenie, wszystko co towarzyszyło mi od pierwszej chwili Wielkiej Gali, nadal we mnie tkwi, ale do tych uczuć dołączyło jeszcze szczęście i zrobiło się przyjemniej.
Rodzice najpiękniejszej chojnowianki, nie do końca podzielali entuzjazm córki kiedy ta zgłosiła się na eliminacje. Ale tuż po ogłoszeniu wyników tato Eli nie potrafił opanować łez.
- Nie będę ukrywał, że jestem dumny. A łzy na męskich policzkach? To przecież nie wstyd, płaczę ze wzruszenia no i może ta rozpierająca mnie duma wyciska łzy z oczu.

Wszystkie cztery laureatki mówiły o szczęściu. Przełamały nieśmiałość, a sukces zmobilizował je do dalszej pracy nad sobą i udziału, być może, w kolejnych wyborach wyższego szczebla.

Życzymy powodzenia i gratulujemy.


Sponsorzy i fundatorzy nagród:

KGHM Polska Miedź S.A., Firma Reklamowa "ALMAKS" - Alicja i Maciej Śliwińscy, Agencja Wydawnicza "Image" - Marcin Filipowicz i Andrzej Sobczak, Biuro Podróży "Gromad" w Chojnowie, Burmistrz Miasta Chojnowa - Jan Serkies, FTPU "Dami" - Justyna i Mariusz Traczykowie, Firma Dolpap w Chojnowie, Drukarnia Unifot - Andrzej Bobik, Foto-Studio - Tadeusz Bijak, Kwiaciarnia - Irena Kowalska, Biuro Regionalne Oriflame, Andrzej Kupczyk - Piekarnia, Piekarnia Zbigniew Borkowski, Producent Ozdób Choinkowych "Vitbis" w Złotoryi, Przewodnicząca Rady Miasta Joanna Katarzyna Dziedzic, sklep "MEGA" w Chojnowie, Starosta Powiatu Legnickiego Mieczysław Kasprzak, Studio Filmowe Piotr Socha, Studio Komputerowe "Mediart" - Arkadiusz Rybczyński, Wójt Gminy Chojnów Barbara Jasińska, Zakład Fotograficzny Waldemar Krische.Nagrody dla chojnowskich Syren

Miss Ziemi Chojnowskiej:
- korona, puchar Prezesa NFOŚIGW
- talon na 500 zł ufundowany przez Sklep Mega w Chojnowie
- odtwarzacz DVD ufundowany przez burmistrza Miasta Chojnowa Jana Serkiesa
- wycieczka dwudniowa do Pragi dla dwóch osób ufundowana przez KGHM Polska Miedź SA
- płaskorzeźba srebrna złocona ufundowana przez wiceprezesa NFOŚIGW

I Wicemiss Ziemi Chojnowskiej:
- korona
- talon na 300 zł ufundowany przez sklep Mega w Chojnowie
- telewizor kolorowy ufundowany przez starostę Legnickiego Mieczysława Kasprzaka
- płaskorzeźba srebrna złocona ufundowana przez wiceprezesa NFOŚIGW

II Wicemiss Ziemi Chojnowskiej:
- koroną
- talon na 200 zł ufundowany przez sklep Mega w Chojnowie
- zestaw sprzętu AGD ufundowany przez Przewodniczącą Rady Miasta Joannę Katarzynę Dziedzic
- upominki ufundowane przez pezesa NFOŚIGW - notatnik elektroniczny

Miss Foto:
otrzymuje:
- koroną
- sesja zdjęciowa ufundowana przez FotoStudio Tadeusza Bijaka
- aparat fotograficzny ufundowany przez Zakład Fotograficzny Waldemara Kriche
- lustro ufundowane przez wójta Gminy Chojnów Barbarę Jasińską
- upominki ufundowane przez prezesa NFOŚIGW

Miss Publiczności:
- korona
- wycieczka do Pragi dla dwóch osób ufundowana przez Biuro Podróży "Gromad" w Chojnowie
- srebrne pióro ufundowane przez prezesa NFOŚIGW

Miss Internautów:
- korona
- programy multimedialne ufundowane przez firmy: Image i Mediart
- upominki ufundowane przez prezesa NFOŚIGW

Materiał zdjęciowy dostępny jest na oficjalnych stronach Wyborów Miss Ziemi Chojnowskiej 2003.


Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
Nagrody2004-09-23mieszkanka

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama