Kino i młyn na sprzedaż - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyKino i młyn na sprzedaż"Strup za płotem" - tak kilka miesięcy temu zatytułowaliśmy artykuł dotyczący zrujnowanego młyna, który od dawna straszy przy ul. Chmielnej. Po latach starań i monitów chojnowskich władz u zmieniających się właścicieli budowli, nareszcie widać "światełko" w tunelu. Syndyk masy upadłościowej zajmujący się majątkiem obecnego właściciela młyna poinformował burmistrza, że wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na obiekty znajdujące się przy ul. Chmielnej 7-9 i Królowej Jadwigi 3.

W lutym 1996 roku firma "Energostal" zawarła z Gminą Miejską w Chojnowie umowę sprzedaży w formie aktu notarialnego nieruchomości wraz z podlegającą działką przy ul. Chmielnej. W dokumencie tym właściciel deklarował zamiar stworzenia w tym miejscu kompleksu gastronomiczno-hotelowego, zobowiązując się do rozpoczęcia zabudowy w ciągu 2 lat i zakończenia jej w 2000 r.
Ruiny młyna nie przypominają hotelu, mało tego obiekt od dawna stanowi realne zagrożenie. Niszczeje, podupada grożąc budowlaną katastrofą. Umowa zawarta siedem lat temu nie wprowadzała, niestety, kar za niewywiązanie się z założeń, tak więc właściciel bezkarnie doprowadzał budowlę do ruiny. Podobnie rzecz ma się z byłym kinem przy ul. Królowej Jadwigi. Przeznaczenie tego obiektu co prawda nie było i nie jest znane, niemniej nie ulega wątpliwości fakt, że nic tam się nie dzieje i nigdy nie działo.

7 listopada do Urzędu trafiło pismo syndyka masy upadłościowej firmy Enesta S.A., która jest obecnie właścicielem obu obiektów, w którym zawarto informację o planowanym, jeszcze w tym miesiącu, przetargu na sprzedaż kina i młyna. Jednocześnie syndyk zwraca się z prośbą do burmistrza o pomoc w znalezieniu nabywców.
"Wyrażam przekonanie, że lokalni inwestorzy będą zainteresowani nabyciem podmiotowych nieruchomości położonych w centrum miasta" - pisze inż. Jerzy Podgórski.
Rzeczoznawca majątkowy wycenił już działki i położone na nich obiekty. Ceny wywoławcze przedstawiają się następująco:
* Działka nr 359/2 o pow. 397 m2 objęta KW-13503, na której zlokalizowano budynek dawnego kina przy ul. Królowej Jadwigi 3, oferowana za cenę: 73.000 zł.
* Działka nr 364 o pow. 556 m2, objęta KW-19841, na której zlokalizowano budynek byłego młyna przy ul. Chmielnej 6-7, oferowana za cenę: 110.000 zł.
* Działka nr. 363/2 o pow. 634 m2, objęta KW-19841, na której zlokalizowano budynek mieszkalny (całkowicie zdewastowany) przy ul. Chmielnej 6-7, oferowana ca cenę: 15.600 zł.


Ogłoszenie o przetargu ma się ukazać w jednym z listopadowych numerów "Gazety Wyborczej" -"Komunikaty-kraj". Zainteresowanych kierujemy także bezpośrednio do firmy w Gliwicach, gdzie pod numerem tel. (032) 279-12-155 będzie można uzyskać szczegółowe informacje.

Jest więc nadzieja, że znajdą się nabywcy na chojnowskie obiekty, których los leży na sercu nie tylko władzom miasta. Czy stary młyn i byłe kino znajdą nowego właściciela i zmienią swoje oblicze i wizerunek grodu nad Skorą? Na odpowiedź zapewne przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.


Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama