Obchody Patrona SP-4 - Janusza Korczaka - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyObchody Patrona SP-4 - Janusza Korczaka

15 listopada odbył się uroczysty apel z okazji Święta ptrona szkoły przygotowany przez Samorząd Uczniowski z opiekunką Anną Denisiak i Koło Korczakowskie z opiekunką Małgorzatą Mormul.
Święto zostało połączone z akcją "Nie zamykaj oczu", której przewodziła pedagog Maria Pura. Cała szkoła była oplakatowana pracami uczniów, dotyczącymi przeciwdziałaniu agresji i przemocy. Uroczysty apel, rozpoczął dyrektor Andrzej Przybysz, który zwrócił uwagę na to, iż Janusz Korczak również walczył z przemocą w stosunku do dzieci, był obrońcą ich praw.
Głównym punktem apelu, była inscenizacja w formie sejmiku uczniowskiego, wzorowana na fragmentach "Króla Maciusia Pierwszego", połączona z wierszami i piosenkami, do których melodie pięknie wygrywał Zenon Chmielewski.
Po apelu zostały przedstawione scenki ukazujące przeciwdziałania zjawisku przemocy, przygotowane przez Koło Teatralne z panią Barbarą Słotwińską. Treści zawarte w przedstawieniu spotkały się z żywym zainteresowaniem uczniów, wychowawców i rodziców. Wspólnie odśpiewanie piosenki, "Co może mały człowiek" oraz tradycyjnej pieśni "Krąg" wywołało wiele radości, spontanicznych reakcji, pozytywnych doznań. Poczuliśmy, że staliśmy się w tym momencie jednością. I to było piękne.
Z okazji święta Patrona przygotowana została przez Koło Korczakowskie, przy pomocy szkolnego plastyka J. Józefczuka pamiątkowa tablica, na której zostały zapisane cechy ucznia - korczakowca. Wiążą się one z ideą naszego patrona, który uczył dzieci obowiązku, punktualności, dobroci, uczciwości, tolerancji, szacunku dla siebie i innych oraz szacunku dla prawa.Po głównym apelu, odbywały się w klasach warsztaty integrujące zespół klasowy oraz konkursy:
plastyczny pod hasłem "Mówimy nie agresji" i literacki pt. "Stop przemocy"
Odbyła się też pierwsza część Przeglądu Małych Form Teatralnych dla klas IV-VI. Dla klas I-III, odbędzie się wkrótce.
A oto rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i literackiego oraz wyniki V Przeglądu Inscenizacji Korczakowskich:

KONKURS PLASTYCZNY

Klasy I-III: I miejsce - Rafał Cichocki kl.IIIe, II miejsce Iza Miłuch kl.IIc, III miejsce Klaudia Żelichowska kl.IIIe. Wyróżnienia: Karolina Bukowska kl.IIIe, Kamila Lisik kl.S, Piotr Kędzia kl.IIId.
Klasy IV-VI: I miejsce Ewelina Dul i Joanna Kaczeżewska kl.VIb, II miejsce Laura Jartyś kl.VId
III miejsce India Nowak i Karolina Andrejko kl.Vd. Wyróżnienia: Ewelina Kosakowska kl.IVd, Justyna Lipa kl.IV c, Klaudia Maziarska kl.IVdKONKURS LITERACKI

Klasy I-III: I miejsce Daniel Zawada kl.IIIe, II miejsce Angelika Kotala kl.IIIc, III miejsce Daria Koziar kl.Ia.
Klasy IV-VI: I miejsce Katarzyna Hapon kl.IVc, II miejsce Maja Grześkowiak kl.Ve, III miejsce Justyna Kasprzyk kl.IVe.

V Przegląd Inscenizacji Korczakowskich

Nagrody indywidualne za grę aktorską:
- Patrycja Piasecka, Przemek Rogusz, Mateusz Rogalski" Jakub Mormul, Madga Szudrowicz, Maja Grześkowiak, Magda Prostek, Martyna Humenna, Natalia Kuźniarz
Nagrody za scenografię:
- klasa VIc
- klasa Vb
Nagroda za oprawę muzyczną sztuki:
- klasa Vf
- klasa IVa
- klasa VIb
- klasa IVd
Nagrodę za walory wychowawcze sztuki:
- klasa Vd
- klasa Vc
- klasa VId
- klasa VIe
- klasa VIa
Złote maski otrzymują:
- klasa IVb
- klasa Va
- klasa VIc
Srebrna maski otrzymuja:
- klasa IVe
- klasa Ve
- klasa VIb
- klasa VIfZa ogrom pracy i trud włożony w realizację działań należą się duże słowa uznania nauczycielom, wychowawcom, p. pedagog szkoły, opiekunom Kół: Korczakowskiego, Teatralnego, Samorządu Uczniowskiego, plastykowi, muzykowi, bibliotekarzom, dyrekcji i rodzicom.
Myślę, że dzień "Obchodów Patrona Szkoły" - 15.XI - nie był dla nas dniem straconym, bo dla wspaniałego człowieka poświęcony, który prócz mądrości, miał też zalet wiele. Nade wszystko kochał dzieci, był ich przyjacielem.
21 listopada odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Jest to dzień imienin naszego patrona, który idee samorządności wpajał dzieciom, dlatego u nas wybory odbywają się w tym szczególnym dniu.


rzecznik prasowy SP4


Ewa Konarska
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
wrocław pozdrawia2005-05-18paulina
ta szkoła jest the best2004-05-19niunia 2

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama