"Mówimy nie agresji" - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy"Mówimy nie agresji"Nie łatwo jest żyć w obecnych czasach. Obserwujemy na co dzień różne przejawy agresji wśród dzieci czy dorosłych. Nie wystarczy wiedzieć, że taki problem istnieje lecz należy o nim mówić i starać się mu w jakiś sposób przeciwstawić. Z inicjatywy pani Bożeny Szarek i Małgorzaty Marmul 14.11.2003r. w świetlicy szkolnej SP 4 odbyło się spotkanie klas szóstych z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej w Legnicy.
Szkoła nasza przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Szkoła z klasą" i w związku z tym realizujemy program "Szkoła bez przemocy". Jednym z elementów tego programu jest uświadomienie uczniom "czym jest przemoc i jakie rodzi skutki".
Pani Izabella Pałac (pracująca w Policyjnej Izbie Dziecka w Legnicy) przeprowadziła z uczniami pogadankę pt. "Agresja, przemoc, konsekwencje i skutki prawne". Wyjaśniła jakie kary może dostać nieletni, który popełni przestępstwo. Szczególnie zwróciła uwagę na fakt, iż straszenie kolegów również podlega karze.
Poruszyła również ważne problemy, z którymi młodzież spotyka się na co dzień m.in. jak zachować się, gdy ktoś chce od nas wymusić pieniądze, jak postąpić, gdy zaprosi nas do siebie do domu nieznajomy, jak zachować się, gdy nieznajomy zaprasza nas do swojego samochodu,
co zrobić, gdy zaczepi nas silniejszy.
Następnym punktem spotkania było wystąpienie Kierownika Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Legnicy aspiranta Michała Koprowskiego, który opowiedział o swojej pracy. Przekazał również informacje związane z ruchem drogowym.
Ten cykl spotkań i zajęć wychowawczo - profilaktycznych z udziałem policjantów będzie prowadzony przez cały bieżący rok szkolny. I tak być powinno, bo chcemy i powinniśmy zapobiegać wszelkim negatywnym przejawom.


Ewa Konarska
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama