Szachy - Brawo, Jurek! - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzySzachy - Brawo, Jurek!Udany okazał się występ Jerzego Pudło - naszego chojnowskiego szachisty - w Turnieju Szachowym "Beskidy 2003" rozegranym w Pawli Małej k/Żywca, który odbył się w dniach od 6 do 11 listopada. Pawel Mała, ok. 1,5 tysięczna miejscowość, rokrocznie jest organizatorem turniejów, ściągających wiele gwiazd polskich (i nie tylko) "64 pól".
      Turniej rozegrany został przy udziale 43 zawodników z całego kraju - łącznie reprezentujących 30 miast. Zjawił się były olimpijczyk i mistrz Polski Jacek Bielczyk z Bydgoszczy, obecnie zawodnik Szopienic. Sędzią głównym mistrzostw był dr. Andrzej Filipowicz, siedemnastokrotny finalista Mistrzostw Polski, obecnie międzynarodowy arbiter (FIDE). Jest on jednym z najbardziej cenionych sędziów w świecie, sędziującym na olimpiadach i w mistrzostwach świata.
       Średnia ocena rankingowa wynosiła 1942,3 pkt. Dystans 9 rund pokonywano przy czasie gry 1,5 godziny + 2 minuty dla zawodnika.
       - Mając na uwadze poprawienie swojego rankingu (1800 pkt - przyp. aut.), nastawiłem się na bardzo ostrą grę - opowiada Jerzy Pudło. - Taka taktyka okazała się skuteczna. W efekcie wygrałem cztery partie, dwie zremisowałem. Tylko dwie przegrałem, choć wcale w nie najgorszym stylu, gdyż w sumie, znajdowałem się w lepszej pozycji. Wyniki te pozwoliły mi na poprawienie rankingu o 222,3 pkt - mój obecny wynosi 2022,3 pkt. Znalazłem się na 11 pozycji...
       A oto wyniki końcowe:
Zwyciężył Dariusz Mikut (Rzeszów) wyprzedzając Jerzego Markiewicza (Dankowice) - obaj po 7,5 pkt. Kolejne miejsca zajęli: 3/ Henryk Seifert (Dankowice), 4/ Jacek Bielczyk (Szopienice) -obaj po 7 pkt, 5/ Maciej Woźniak (Rzeszów) - 6,5 pkt, 6/ Wojciech Organiściak (Rzeszów), 7/ Andrzej Gbyl (Klucze) - po 6 pkt, 8/ Daniel Dubiel (Jaworzno), 9/ Michał Paździora (Dankowice), 10/ Władysław Gbyl (Klucze) i 11/ Jerzy Pudło (Chojnów) wszyscy po 5,5 pkt.
       Poniżej prezentujemy przebieg rozgrywki między Jerzym Pudło (białe) a Tomaszem Martinkiem - partia rozegrana w czasie wspomnianych zawodów - wygrał Pudło w 28 ruchu bijąc wieżą piona na g6 i tym samym kończąc rozgrywkę.


Sekcja szachowa zaprasza wszystkich sympatyków gry w szachy w każdą środę i piątek o godz. 17.00 do Miejskiego Domu Kultury w Chojnowie.


Jerzy Józefowicz
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama