Spotkanie na parkiecie - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.pl



artykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy



Spotkanie na parkiecie




Niemal 150 osób bawiło się na sali Domu Chemika na kilka dni przed "Andrzejkami". Członkowie Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, ich rodziny, znajomi i goście balowali w rytmach muzyki lekkiej, łatwej i przyjemnej aż do świtu.
- To nasza coroczna zabawa - mówi prezes ZERiI Jan Paryś. Organizujemy tego typu spotkania nie tylko z okazji andrzejek, ale i świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Są to nie liczne chwile, kiedy wszyscy odrywamy się od naszych codziennych problemów, dolegliwości zdrowotnych, kłopotów finansowych i domowych zmartwień. Zabawa przy muzyce, w towarzystwie bliskich nam osób, to dla nas najlepsza terapia i akumulator sił na najbliższe, niełatwe przecież, miesiące.

Tzw. bale emerytów i rencistów znają niemal wszyscy dorośli mieszkańcy naszego miasta. Ta potoczna nazwa jest nazwą umowną, bo na parkiecie spotykają się młodzi i nieco starsi. Razem tańczą, bawią się, rozmawiają o rodzinie, polityce... Starsi patrząc na młodych wspominają swoją barwną przeszłość, młodzi uczą się jak można wspaniale bawić się nawet w podeszłym wieku.
- To specyficzne spotkania. Zazwyczaj spotykamy się we własnym gronie. Nasze potańcówki to możliwość integracji pokoleń w przyjemnym, radosnym klimacie. Dlatego już dziś, na kolejne zabawy zapraszamy do nas wszystkich, którzy chcą i potrafią się bawić - bez względu na wiek.



Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama