Styczniowe szaleństwo - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyStyczniowe szaleństwoKolejny raz w Chojnowie, zagrała Orkiestra Owsiaka i mimo, że to tylko alegoria, u nas w grodzie nad Skorą też było głośno, wesoło i co najważniejsze hojnie.
Odkąd nasza orkiestra przeniosła się z murów Miejskiego Domu Kultury na zewnątrz, a do organizacji włączyli się chojnowscy harcerze, finały świątecznej pomocy wyglądają zupełnie inaczej.
11 stycznia, na scenie rozstawionej w centrum miasta wiele się działo. Niedzielną zbiórkę na rzecz najmłodszych rozpoczęliśmy koncertem chóru z Gimnazjum nr 1, który swoimi głosami ściągnął do rynku mieszkańców z najodleglejszych miejsc Chojnowa. Publika tego dnia oklaskiwała artystów rotacyjnie - jedni przychodzili, inni odchodzili. Wśród falującego tłumu, nie sposób było nie zauważyć wolontariuszy z identyfikatorami i oryginalnymi puszkami. Do tych kolorowych puszek wpadały pieniążki i biżuteria, ale znaleźli się też dowcipnisie, którzy wrzucali żetony lub banknoty, które już dawno wyszły z obiegu. Zebrano w sumie 13.191, 50 zł, to trochę mniej niż w roku ubiegłym. Niższą kwotę możnaby tłumaczyć mniejszym zainteresowaniem społecznym, ale wyjaśnień jest kilka. Nie obyło się bowiem bez incydentów i nieuczciwości. Jedną z puszek skradziono 13.letniej dziewczynce, nie do końca też uczciwi okazali się niektórzy wolontariusze. Wykryto kilka przypadków wyciągania pieniędzy ze skarbonek - podobno fachowcy w tej dziedzinie znają 10 sposobów wyjmowania monet, bez uszkadzania tektury, nie są one jednak tak bardzo skuteczne, bo w chojnowskim sztabie bez trudu wskazywano naruszone skarbonki.

Więcej natomiast niż rok temu zebrano na licytacji przedmiotów przeznaczonych na aukcję oraz orkiestrowych gadżetów.
Największą kwotę uzyskano ze sprzedaży oryginalnej szabli z kryształu górskiego z Kaukazu wypełnionej ormiańskim koniakiem - dar posła Tadeusza Samborskiego sprzedano za 450 zł. Piłka nożna z autografem Grzegorza Lato, przekazana na licytację przez posła Michała Turkiewicza poszła za 80 zł, za 50 zł sprzedano portret Lenina ufundowany przez starostę Mieczysława Kasprzaka. Było też strusie jako (wylicytowane za 30 zł) , gruszka do boksowania z autografem Jerzego Kuleja (70 zł), mapa Polski od burmistrza Jana Serkiesa (60 zł), albumy, płaskorzeźby, złote serduszka, repliki broni... W sumie chojnowianie na aukcji zostawili 2.506 zł.
Tego dnia mieszkańców Chojnowa bawiły rodzime zespoły i dwie grupy legnickie. Chojnowski "Destylator" wprowadził w nastrój punkrockowy, "No Hammurabi", to rytmy reggae, "Offroad" z Legnicy przeniósł nas w klimaty popowe, a "Kreatiw", jako ostatni pobudził wszystkich ciężkim rockiem po legnicku. Zespoły grały (jak zwykł mawiać Owsiak) za całkowitą darmochę. Takie też było założenie organizatorów - nic nie wydawać - dużo uzbierać.

O godz. 20.00 połączyliśmy się z całą Polską światełkiem do nieba - w ciemną noc wystrzeliły z centrum miasta barwne ognie fajerwerków, efektownie kończąc XII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


XII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chojnowie

Licytacja 2.506 zł
Zbiórka 13.191,50 zł
-------------------
RAZEM 15.697,50 złOrganizatorzy serdecznie dziękują tym wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia chojnowskiego XII Finał WOŚP:

Instytucje wspomagające:

- Andrzej Bobik - Drukarnia UNIFOT, "Szyldy -Reklamy - Napisy" Zbigniew Halikowski, Firma "Igloo - Renoma" w Legnicy, Piekarnia Zbigniewa Borkowskiego, Piekarnia Andrzeja Kupczyka, Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Zakład Energetyczny w Legnicy, Państwowa Straż Pożarna - JRG w Chojnowie, Komisariat Policji Państwowej w Chojnowie, Chojnowskie Bractwo Rycerskie, Bank Spółdzielczy w Chojnowie.


Fundatorzy gadżetów na licytację w XII WOŚP

- Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - Jerzy Małachowski, Poseł Tadeusz Samborski, Poseł Ryszard Maraszek, Poseł Michał Turkiewicz, Poseł Olgierd Poniżnik, Starosta Powiatu Legnickiego Mieczysław Kasprzak, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Chojnowie Joanna Katarzyna Dziedzic, Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies, Dyrektor PZU SA w Lubinie - Dariusz Jedynak, Wójt Gminy Gromadka Tadeusz Gąsiorowski, Radny Tadeusz Stasiewicz, Radna Jolanta Wrotna, Radny Zygmunt Miłuch, Radny Jerzy Kucharski, Firma "Famex" Zygmunta Miłucha i Pawła Filipowicza, Firma "Anmar" Andrzeja Marka Ubycha, p. Waldemar Dominiak, p. Andrzej Bobik, p. Andrzej Janulewicz, p. Krzysztof Kobus.Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama