FRONTEM DO PACJENTA - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.pl



artykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy



FRONTEM DO PACJENTA




Rozpoczął się nowy, kolejny rok zmagań szarego obywatela z polską rzeczywistością. Ostatnie dni "starego" roku i pierwsze "nowego" obfitowały w wydarzenia związane ze służbą zdrowia. Nowe protesty, strajki, rządania, petycje. Sytuacja pracowników tego resortu nie jest do pozazdroszczenia. Ale i pacjentom nie jest łatwo.

Czy w kolejnym roku, w naszym mieście możemy liczyć na conajmniej tak działającą pomoc medyczną jak w ubiegłym? Już wiemy, że pieniądze z Narodowego Funduszu Zdrowia będą mniejsze. Co za tym idzie? Czy nowy rok przyniósł jakieś zmiany? Czy nie musimy obawiać się o pomoc lekarską kiedy będziemy tego potrzebować?

O sytuacji chojnowskiej placówki zdrowia mówi kierownik Przychodni Rejonowej Bolesław Jakubiak:

Nie jest źle - będzie lepiej

Obecnie sytuacja chojnowskiej przychodni jest, jakby określił ją lekarz, stabilna.
       Ufam, że z pomocą Urzędu Miasta spłacimy stare długi, a ponieważ mamy dobrą i bardzo doświadczoną kadrę i znamy swoich pacjentów, mamy nadzieję, że jeszcze długie lata mieszkańcy Ziemi Chojnowskiej będą korzystali z naszych usług.



Specjaliści dostępni
W roku 2004 nasza Przychodnia będzie dysponowała następującymi jednostkami:
- gabinetami lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej oraz lekarzy pediatrów,
- poradnią otolaryngologii, chirurgiczną, rehabilitacyjną, ginekologiczno-położniczą oraz, najprawdopodobniej, poradnią urazowo-ortopedyczną, gdyż przystąpiliśmy do konkursu uzupełniającego.
       Tak, jak dotychczas, pracują u nas pielęgniarki środowiskowe i medycyny szkolnej, czynny jest punkt szczepień i gabinet zabiegowy. Można korzystać także z gabinetu RTG, USG oraz z laboratorium analitycznego.
       Utrzymany jest także dyżur lekarski i gabinet zabiegowy (w sobotę i niedzielę).


Skierowania bez oporów
W roku 2004 zmianie uległy zasady przyjmowania do poradni specjalistycznych i obecnie, za wizytę w tych poradniach płaci bezpośrednio Narodowy Fundusz Zdrowia. Jest to korzystna zmiana dla pacjentów, gdyż nie będzie teraz tzw. "oszczędzania" na skierowaniach, a każdy pacjent chcący się przebadać, bez kłopotu takie skierowanie otrzyma.

Deklaracje tylko przy zmianie lekarza podstawowej opieki
Mam nadzieję, że wszyscy pacjenci, którzy dotychczas są u nas zaoptowani będą dalej leczyć się w Przychodni, ale podobnie jak w latach poprzednich mają możliwość zmiany placówki, powinni jednak pamiętać, że ich obowiązkiem jest to, że przed zapisaniem się do innego gabinetu Lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej powinni wypisać się z placówki, do której poprzednio uczęszczali. Taką zmianę można robić raz na pół roku.
       Wypełnianie deklaracji jest potrzebne tylko przy zmianie lekarza podstawowej opieki zdrowotnej gdyż przy wizytach w poradniach specjalistycznych żadne deklaracje nie są wymagane.


notowała


Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama