Szachy - NAJDUK ZNÓW NA CZELE... - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzySzachy - NAJDUK ZNÓW NA CZELE...       W niedzielę 7 bm. o godzinie 10.00 w Domu Kultury w Bolkowie rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa LZS Powiatu Jaworskiego na 2004 rok.
W mistrzostwach, uczestniczyło 55 zawodników z Bolesławca, Bogatyni, Gdyni, Jawora, Jeleniej Góry, Kamiennej Góry, Legnicy, Lwówka Śląskiego, Męcinki, Wałbrzycha, Wojcieszowa Wrocławia, przedstawicieli gospodarzy (Bolków) i, oczywiście, Chojnowa. Nasze miasto reprezentowali Jacek Najduk i Jerzy Pudło.
We wspomnianym turnieju Jacek Najduk znalazł się w pierwszej trójce - tuż za Ireneuszem Ładą (Turów Bogatynia) i Jerzym Kubieniem (Wrocław) - obydwaj zawodnicy z kategorią międzynarodową. J. Najduk uzyskał 6,5 pkt (przy maksymalnej ilości 9 i zdobytej przez pierwszych dwóch prowadzących 8 pkt).
       Nie da się ukryć - J. Najduk zaskakuje swoją formą i poczuciem własnej wartości. Do rozgrywek przystępuje spokojnie, trudno wyprowadzić go z równowagi. Posiada ponadto wiele kultury osobistej, co w sumie musi w jakiś sposób odbijać się na wynikach.
       Drugi nasz zawodnik - Jerzy Pudło - w ostatecznym rozliczeniu zajął 16 pozycję z 5 pt, co też należy uznać za dobry wynik.
       Spadło - i to jest faktem zainteresowanie chojnowskich zawodników sportem, jakim są szachy. Czy jednak ilością należałoby oceniać efekty chojnowskich "64 pól"? Wydaje mi się, że efekt każdego zawodnika reprezentującego nasze miasto - to jest to. A tych młodych zawodników też nie brakuje...


Jerzy Józefowicz
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama