Wielkanocne atrakcje - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyWielkanocne atrakcje
       Okres wielkanocny zbliża się wielkimi krokami. Znakiem tego są organizowane od kilku lat, spotkania młodzieży szkolnej z lokalnymi twórcami. 22 i 23 marca z uczniami szkół chojnowskich spotkała się p. Zofia Kasprzak prezentując swoje wyroby - bukiety wiosenne i stroiki wielkanocne.
       Natomiast 24 marca gośćmi Muzeum byli uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej Nr 3 w Chojnowie. Tym, razem nie chodziło o wizytę połączoną ze zwiedzaniem wystawy. Z inicjatywy pani Heleny Piaseckiej z firmy PPHU "Reklama" w Legnicy zajmującej się m.in. dekoracjami ze szkła, pani Wandy Machała - dekoratorki (malowanie na szkle i pisankach) oraz p. Jerzego Janusa - dyrektora Muzeum, dzieci zgromadzone w lapidarium, miały okazję obserwować prace związane z wykonywaniem szklanych oraz "skorupkowych" cacek wielkanocnych. Pewnego rodzaju novum były owe szklane "cudeńka", kojarzące się bardziej z choinką i świętami Bożego Narodzenia, niż Wielkanocą. Dzieci same też "dmuchały" rozgrzewane nad gazowym palnikiem szkło, tworząc kule kojarzone z minionymi świętami.
       W podobnym spotkaniu następnego dnia uczestniczyli uczniowie chojnowskich gimnazjów oraz Zespołu Edukacyjno-Terapeutycznego.

* * *


Kolejną atrakcją, zorganizowaną przez chojnowskie Muzeum była, przygotowana wspólnie ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej i Społecznym Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom i Młodzieży Specjalnej Troski w Chojnowie - wystawa pod nazwą "Wielkanoc 2004". Połączona ona została z aukcją prac dzieci - podopiecznych Stowarzyszenia.
       W spotkaniu przebiegającym w niemal świątecznym nastroju uczestniczyli: ks. Prałat Tadeusz Jurek - dziekan i proboszcz Parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła, Jan Serkies - burmistrz Chojnowa, oraz Stanisława Repa - radna powiatu legnickiego.
       Aukcja przeplatana występami dzieci przygotowanych przez panie: Janinę Aleksander i Zofię Maćkowiak, cieszyła się dużym wzięciem. Udział wspomnianych pań jak i wielu innych osób włączonych w działalność obu stowarzyszeń, w ciepłych słowach podkreśliła p. S. Repa.
       W trakcie imprezy prowadzona była sprzedaż wyrobów małych chojnowskich artystów. Pieniądze zebrane ze sprzedaży przekazane będą na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom.
Przypomnieć należy, że sprzedaż nadal trwa. Do świąt każdy chętny może - w godzinach pracy muzeum, przyjść i nabyć oryginalne świąteczne ozdoby.
Muzeum serdecznie zaprasza!


Jerzy Józefowicz
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama