Ogień, woda, wysiłek i stopery - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyOgień, woda, wysiłek i stopery      Kilkanaście jednostek strażackich z 13 powiatów wzięło udział w eliminacjach do IV Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego w Sporcie Pożarniczym, jakie miały miejsce 16 i 17 maja na stadionie "Chojnowianki".
      Organizatorem zawodów jest Komenda Powiatowa w Lubinie.
      Chojnowski stadion jest idealnym miejscem na tego typu konkurencje, dlatego eliminacje rok rocznie odbywają się w naszym mieście.
      Przez dwa dni strażacy zmagali się z wysokościami, ogniem i czasem, wykazując się umiejętnościami. Zadania polegały m.in. na wspinaczce za pomoca drabiny hakowej, biegu z przeszkodami, sztafecie i ćwiczeniach bojowych.
      Drugi dzień zmagań był bardziej widowiskowy. W sztafecie strażacy mieli za zadanie pokonać prowizoryczną ścianę, przebiec po równoważni, zamontować wąż strażacki do pompy i ugasić płonącą platformę.
      Równie efektowne były ćwiczenia bojowe, podczas których strażacy m.in. celowali strumieniem wody w tarczę.
      Szybkość, precyzja i bezpieczeństwo - takie działania dawały pewność zwycięstwa.

- Traktujemy tą rywalizację nie tylko jako zabawę, ale przede wszystkim sprawdzian swoich umiejętności. Na wszystkie konkurencje składało się to, co robimy na co dzień. Przełożone jest to na "język sportowy", ale podobnie jak na służbie musimy wykazać się maksimum wiedzy praktycznej.
      Nie obeszło się bez niewielkich dramatów. Pośpiech i zdenerwowanie wielokrotnie były przyczyną niedokładności, a w rezultacie dyskwalifikacji. Straty nadrabiano w innych konkurencjach.
      Po dwóch dniach rywalizacji najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Komendy Miejskiej PSP z Wrocławia, tuż przed zespołem Komendy Powiatowej PSP z Góry. Trzecie miejsce zajęła drużyna Komendy Powiatowej PSP Środa Śląska.
      Dwie pierwsze reprezentacje będą uczestniczyć 7 czerwca w finałach Mistrzostw, we Wrocławiu.Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
wS6J5b5Q2016-07-27J27SvoLMZ0

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama