Jak w Opolu - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyJak w OpoluPonad 40 wokalistów, wzięło udział w drugiej edycji Regionalnego Konkursu Piosenki Dziecięcej w MDK w Chojnowie. Przez dwie godziny publiczność słuchała solowych występów dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Poziom występów był wyrównany i zdaniem jury wysoki. Oceniający popisy młodych artystów niemal godzinę obradowali próbując ustalić werdykt. W kuluarach klasyfikacja przedstawiała się bardzo różnie - każdy miał inne typy, faworytów było niemal tylu ilu uczestników.
Atmosfera na sali i scenie przypominała opolski festiwal. Wprawdzie chojnowska publiczność liczebnie znacznie odbiegała od tej opolskiej, wrażenia artystyczne jednak były podobne. Szeroki repertuar, doskonałe przygotowanie wokalne (często też choreograficzne) oraz swoboda z jaką uczestnicy prezentowali się na scenie, to składowe świetnego muzycznego programu.
Publiczność z ogromnym zainteresowaniem oczekiwała wyników. Każdy był ciekaw, czy werdykt składu sędziowskiego, który tworzyli profesjonaliści - A. Piwowarczyk - ekspert od emisji głosu, M. Ratman - muzyk i J. Buńkowski - muzyk-kapelmistrz, pokryje się z jego typami.
Bez względu jednak na klasyfikację - w trakcie odczytywania protokołu jury, publiczność oklaskiwała wszystkich młodych piosenkarzy.Jury przyznało następujące miejsca:
W kategorii klas podstawowych:
I miejsce - Karolina Trepiak - Lubin
II miejsce Karolina Serkies - Chojnów
III miejsce - Anna Wołoszyn - Lubin
IV miejsce Joanna Dubińska - Lubin
Wyróżnienie - Anna Światłoń - Chojnów, Kamila Bernat - Lubin, Karol Leśniewski - Kotla, Karolina Leśna - Lubin

W kategorii szkół gimnazjalnych:
I miejsce - Anna Lijewska - Legnica
II miejsce - Zofia Siarkiewicz - Legnica
III miejsce - Justyna Serkies - Legnica
IV miejsce - Monika Zabłotna - Rudna
Wyróżnienie
Agnieszka Lenda - Chojnów, Marlena Szymczak - Kotla


Głównym sponsorem i gościem przeglądu był prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Jerzy Małachowski.
Nagrody ufundował i wręczał także burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies.
Dołączając się do gratulacji burmistrza i prezesa NFOŚIGW, wszystkim uczestnikom dziękujemy za niecodzienne wrażenia i życzymy kolejnych artystycznych sukcesów.


Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
ja tez2007-07-03Gosc
Ja też znam2006-06-15Joaśka
Znam Zośke Siarkiewicz2004-12-18Ksenia

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama