Gazowy interes - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyGazowy interes
Osiem lat temu, na terenach przy ul. Łużyckiej stanął nowy zakład pracy - wówczas tajemniczo brzmiący RMA.

Zakład Produkcji Armatury Gazowej RMA-Polska Sp. z.o.o. w Chojnowie został założony w sierpniu 1996 roku z większościowym udziałem kapitału zagranicznego. Rok później wybudowano atrakcyjny zakład produkcyjny, który wtedy zatrudnił 6 osób z ogromną halą i nowoczesnym budynkiem socjalno - admnistracyjnym. Na początku 1998 r. rozpoczęto produkcję szerokiego asortymentu wyrobów stalowych i elementów do budowy gazociągów, eksportując wyroby głównie do Niemiec i Francji. Do dnia dzisiejszego eksport RMA-Polska stanowi większość jego działalności.
Uruchomienie w 1998 roku nowych linii technologicznych umożliwiło firmie RMA - POLSKA wykonawstwo nowych elementów konstrukcyjnych armatury gazowej oraz osiągnięcie wysokiej wydajności i jakości wyrobów. Aby sprostać wysokim wymaganiom odbiorców w Niemczech jakimi są zakłady produkcji armatury gazowej RMA w Kehl i Rheinau - pod koniec 1998 roku złożono w Niemczech dokumenty do uzyskania certyfikatu AD Merkblatt HP O/TRD20I wg DIN EN 729-3. W marcu 1999 roku firma RMA - POLSKA uzyskała certyfikat od TÜV Südwest we Freiburgu dający możliwość odbiorów końcowych pod nadzorem TÜV monobloków izolacyjnych i sprzedaży ich na rynek polski.

Mimo, iż nazwa zakładu nie jest już chojnowianom obca, tak naprawdę niewiele osób wie czym RMA się zajmuje. Firma specjalizuje się w produkcji monobloków izolacyjnych, złącz rurowych, kołnierzy stalowych i nierdzewnych standardowych oraz na indywidualne zamówienia. W ofercie mają także podpory stalowe i żeliwne, osprzęt do armatury gazowej przesyłowej.
Ponadto RMA oferuje usługi produkcyjne w zakresie: obróbki skrawaniem, cięcia i wypalania materiałów, obróbki toczenia precyzyjnego, obróbki frezowania, wiercenia, gwintowania, obróbki plastycznej na zimno, spawania konstrukcji, oczyszczania elementów stalowych oraz pokrywania tworzywami elementów stalowych.

Działalność tego przedsiębiorstwa jest więc szeroka. Dziś, po kilku latach funkcjonowania kadra pracownicza liczy 21 osób. Jeszcze w tym roku planuje się rozbudowę fabryki w postaci nowoczesnej hali produkcyjnej, rozszerzenie asortymentu produktów związanych z precyzyjnym montażem oraz rozszerzenie usług produkcyjnych o obróbkę mechaniczną CNC. Dla mieszkańców Chojnowa to ważna informacja, jest bowiem nadzieja, że rozwijająca się firma będzie potrzebować nowych pracowników.
Zarówno otoczenie firmy, jak i jej wnętrza stoją na europejskim poziomie. Jej wizerunek jednak ma ulec metamorfozie. W planach właścicieli jest nie tylko rozbudowa przedsiębiorstwa, ale i zmiany organizacyjne dostosowane do wymogów UE oraz modernizacja zewnętrznego wyglądu firmy.


A.S.
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
10 - lecie Zakładu2007-04-18Czubak

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama