"Ach te kobietki" - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy"Ach te kobietki"      W maju, w Muzeum Regionalnym, amatorzy fotografii i kobiecego piękna, będą mogli obejrzeć niecodzienną wystawę Rafała Wyciszkiewicza pn. "Ach te kobietki".
Rafał, były współpracownik naszej gazety, swoją przygodę z fotografią rozpoczął 19 lat temu, gdy w szufladzie znalazł aparat taty.


Tajniki fotografii poznawał w szkolnym kółku fotograficznym, gdzie jego ciekawość zmieniła się w pasję. Teraz nie wyobraża sobie życia bez obiektywu, a aparat to jego nieodłączny atrybut. W swoim archiwum posiada około 9 tys. zdjęć. Są to klasyczne fotografie na papierze, gdyż nie interesuje go fotografia cyfrowa i przechowywanie zdjęć na płytach.
Fotografuje wszystko co uzna za godne uwagi, ale najbardziej lubi robić zdjęcia modelkom (choć przyznaje, że nie jest to łatwa sprawa), przyrodzie, starym ludziom i dzieciom.
Jako fotoreporter rozpoczynał w "Gazecie Chojnowskiej" gdzie prowadził kącik "Dziewczyna tygodnia". Współpracował z legnickim tygodnikiem "Konkrety", z "Panoramą Legnicką", a także z Agencją Modelek z Legnicy. Jego zdjęcia znalazły się także w dzienniku "Przegląd Warszawski" i tygodniku "Naj". Współpracując z "Konkretami" miał okazję gościć prywatnie u Marzeny Kipiel-Sztuki (filmowej Halinki Kiepskiej), Gabriela Fleszara - (wokalisty), w TV Polsat na planie programu "Na każdy temat". Fotografował prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, detektywa Krzysztofa Rutkowskiego, alpinistę Krzysztofa Wielickiego, polityka Bronisława Geremka i niemal wszystkie polskie znaczące zespoły rockowe.
       Systematycznie brał udział w konkursie organizowanym przez kawiarnię "Maska".
       W 1997 r. zajął IV miejsce, w 1998 - I, w 1999 - I, a w 2000 roku jego zdjęcie pt. "Ki czort łobaty", zostało wybrane zdjęciem roku.
Pierwszą indywidualną wystawę Rafała mogliśmy oglądać sześć lat temu. Była to prezentacja publikowanych w "GCh", zdjęć chojnowskich nastolatek.
Poza tym jego prace wystawiane były na wystawach zbiorowych: 1998r. "Wystawa fotografii województwa legnickiego", 1999r "III Przegląd Chojnowskiej Plastyki" i rok 2002 "IV Przegląd Chojnowskiej Plastyki".

Zdjęcia przedstawione na wystawie "Ach, te kobietki", powstały w latach 1999-2004.

Serdecznie zapraszamy!


Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
iAabm4Bs2014-03-01FYdyOivS
EPaMEHDtl12014-01-20gE2BwZgO2ig

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama