TRADYCJA " WIELKANOCNEGO JAJKA" relacje ze spotkań wielkanocnych - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyTRADYCJA " WIELKANOCNEGO JAJKA" relacje ze spotkań wielkanocnych      17 kwietnia o godzinie 19.00 w Domu Chemika w Chojnowie, zgromadzili się członkowie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z terenu Chojnowa i gminy. Ponad 100 osób wypełniło, świeżo odremontowaną, salę zabaw. Jak co roku Zarząd Oddziału Chojnowskiego Związku zorganizował tradycyjną w okresie wielkanocnym zabawę, czyli tzw. "jajko".
       W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz miasta i gminy: burmistrz Jan Serkies i wójt Barbara Jasińska. Zgodnie z tradycją nie zabrakło przedstawiciela parafii chojnowskich - był nim ks. Krzysztof Klim.
       Spotkanie otworzył prezes Związku - Jan Paryś, serdecznie witając zebranych oraz gości. Po krótkiej modlitwie, ksiądz Krzysztof złożył zebranym, w imieniu chojnowskiego duszpasterstwa i władz świeckich, życzenia zdrowia, spokoju i dobrego przeżycia okresu wielkanocnego, a także, w związku z aktualnym spotkaniem - dobrej zabawy.
       Przy orkiestrze bawiono się do wczesnych godzin rannych...

* * *

       W niedzielę 18 kwietnia o godzinie 16.00 w tej samej sali Domu Chemika w Chojnowie zebrali się młodzi chojnowianie skupieni w ruchu "Oaza". 120 osób zorganizowało w tym dniu tradycyjne "jajko", połączone z zabawą taneczną. Do tańca przygrywała orkiestra.
       Jest to już trzecia tego rodzaju impreza zorganizowana prze ks. Krzysztofa Swobodę, wikarego Parafii św. Ap. Piotra i Pawła. Ks. Swoboda w Chojnowie jest trzeci rok, te imprezy, po odejściu ks. Tomasza Biszko (do parafii pw. Najświętszego serca Pana Jezusa w Legnicy - przyp. red.) organizuje samodzielnie. I robi to naprawdę profesjonalnie. Znajduje wspólny język z młodymi "oazowcami", czego dowodem są organizowane imprezy.
       Za naszym pośrednictwem ks. Krzysztof składa serdeczne podziękowania zarówno młodym jak i ich opiekunom (katechetkom ze szkół chojnowskich) i działaczom kościelnym, z grupy seminaryjnej przy wspomnianej parafii - za pomoc przy organizacji spotkań.

* * *

       Inny zupełnie charakter miało spotkanie zorganizowane w sobotę 24 kwietnia w świetlicy, znanej pod nazwą "Klubu Seniora". Organizatorami "jajka" był zarząd Dolnośląskiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu w Chojnowie, działający pod kierownictwem p. Teresy Kamińskiej - przewodniczącej. Spotkanie przygotowano bardzo starannie i miało ono charakter typowego "śniadania wielkanocnego". Żurek z kiełbasą i jajkiem, sałatki warzywne, jaja w majonezie, wędlina, ciasto, napoje i kawa (bądź herbata) - wszystko to znakomicie przygotowały członkinie Związku - pani Katarzyna Lisowska i Beata Perchaluk przy pomocy córki pani Kasi - Danuty.
       Atrakcją dnia był występ dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 3, które, pod kierunkiem pań: Grażyny Klęcznik i Marii Pękali zaprezentowały program taneczno-wokalny oraz recytacje wierszy Marysi Solarskiej.
       W spotkaniu udział wziął przedstawiciel parafii chojnowskich ks. kan. Władysław Bystrek oraz burmistrz Jan Serkies, którzy w imieniu władz kościoła i miasta złożyli zebranym życzenia zdrowia i spokoju ducha w ich, nie zawsze, szczęśliwym położeniu.

Jerzy Józefowicz
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama