Firmy z osiągnięciami - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyFirmy z osiągnięciamiNie jest już dla nikogo tajemnicą, że chojnowskie firmy – przedsiębiorstwa z niewielkiej aglomeracji, potrafią zaistnieć na szerszym rynku gospodarczym. Wielokrotnie pisaliśmy na łamach „Gazety Chojnowskiej" o sukcesach naszych przedsiębiorców.
PCG i KRET I S-KA, są jednymi z nich. Do swoich dyplomów, nagród i wyróżnień oba zakłady mogą dodać kolejne.


21 maja w Legnicy, w pięknych wnętrzach „Qubusa", Marek Gratkowski i Bronisław Cebula - właściciele PCG odebrali Certyfikat ISO .9001.
Dokument ten potwierdza, że PCG spółka z o.o. w zakresie produkcji i sprzedaży wyrobów z taśm stalowych oraz metali kolorowych do zastosowania w budownictwie i innych branżach wdrożyła system zarządzania jakością zgodnie z wymaganymi normami i skutecznie go realizuje.
To bardzo ważny dokument dla każdego przedsiębiorstwa. Jest on dowodem wiarygodności i rzetelności firmy, zdecydowanie podnosi także jej prestiż. Oprawa i miejsce uroczystości mówią same za siebie.
***
Wyjątkowe powody do świętowania miał kilka dni później, w tym samym miejscu "Kret i S-ka". W ramach XXVIII Dni Nauki i Techniki Zagłębia Miedziowego, w konkursie o tytuł Mistrza Techniki, ta chojnowska firma otrzymała wyróżnienie za wybitne osiągnięcia w dziedzinie techniki za rok 2003. Rada Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych doceniła pracę Tadeusza Kreta, Piotra Ruchlewicza, Ireneusza Madelskiego i Jerzego Zielińskiego, twórców urządzenia do montażu i demontażu kołpaków wirników generatorów energetycznych UDMK-20. Za projekt urządzenia do wyważania nadwozia zwałowarem oraz do podnoszenia ciężkich elementów w trakcie ich budowy „Kret i S-ka" otrzymał wicemistrzostwo Techniki Zagłębia Miedziowego. Obchody Dni Nauki i Techniki w ramach, których wręczano wspomniane nagrody swoją obecnością uświetniły wybitne osobistości świata polityki, techniki i Kościoła.
Te uroczystości zbiegły się z 10.leciem „Kreta". Z tej okazji właściciele firmy wydali medale okolicznościowe, które wręczono osobom współpracującym z „Kretem", z terenu całej Polski.
Oprawę muzyczną XXVIII Dni Nauki i Techniki Zagłębia Miedziowego zapewniły nasze chojnowskie dzieci z SP4 -– chór i zespół fletowy pod kierunkiem Zenona Chmielewskiego, zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie.

Wśród wielu zaproszonych gości na obu uroczystościach był także burmistrz Jan Serkiem, który wręczając właścicielom firm gratulacje życzył kolejnych tak wspaniałych sukcesów.
Do tych życzeń dołącza także redakcja.


Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama