Nowe zagraniczne przyjaźnie - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyNowe zagraniczne przyjaźniePóźnym wieczorem, 27 maja spod stadionu „Chojnowianki" odjechał autobus z liczną sportową reprezantacją naszego miasta. Trampkarze młodsi i starsi wraz z burmistrzem i przewodniczącym rady oraz przedstawicielami klubu wyjechali do Commentry – bliźniaczego miasteczka we Francji.
W styczniu tego roku mer Commentry przysłał do Urzędu Miasta w Chojnowie fax z zaproszeniem polskiej delegacji do Francji. Wyjazd młodzieży, to pierwszy efekt kilkumiesięcznych rozmów.
Z relacji uczestników wynika, że przyjęcie było bardzo gorące - nikt z „naszych" nie spodziewał się takiej serdeczności.
Młodzi piłkarze pojechali do Commentry rozegrać kilka towarzyskich meczy, przedstawiciele naszych władz natomiast omówić szczegóły przyszłej współpracy.
Wyjazd zakończył się nie tylko nawiązaniem nowych, zagranicznych przyjaźni, ale i konkretnymi ustaleniami dotyczącymi kolejnych spotkań. Termin rewizyty spotkania jest już wiadomy – delegacja z Francji odwiedzi gród nad Skorą w lipcu.
Szczegółowa relacja z wyjazdu i przebiegu rozgrywek w piłkę nożną w najbliższym numerze G.Ch.


Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama