Kto chce odwołania? - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyKto chce odwołania?20 maja do Urzędu Miejskiego w Chojnowie trafiło powiadomienie o podjęciu inicjatywy przeprowadzenia referendum gminnego w sprawie odwołania obecnej rady i burmistrza.
Powiadomienie do UM i Państwowej Komisji Wyborczej złożyła ośmioosobowa grupa inicjatywna: Jolanta Lupińska, Katarzyna Lupińska, Małgorzata Lorenckia, Wiesława Tit, Maria Dulik, Bronisław Kędzierski, Bogumiła Miśków i Renata Miśków. W uzasadnieniu czytamy:„W związku z niespełnieniem oczekiwań mieszkańców oraz podzieleniem się Rady na dwie zwalczające się grupy, przez co działają na szkodę Miasta i jego mieszkańców". Teraz grupa inicjatywna zobligowana jest do zebrania ponad tysiąca podpisów mieszkańców Chojnowa. Jeśli wymienionym osobom w terminie 60 dni od dnia powiadomienia uda się zebrać wymaganą liczbę podpisów, a komisarz wyborczy nie dopatrzy się uchybień, wówczas będzie mogła zapaść decyzja o przeprowadzeniu referendum.
Koszty tego przedsięwzięcia poniesie miasto, czyli mieszkańcy. A nie są one bagatelne. Wstępne wyliczenia szacuje się od 30 do 50 tys. zł.
Istotną rzeczą, którą wskazuje ustawa o referendum lokalnym są karty, na których zbiera się podpisy. Każda karta musi być opatrzona informacją o przedmiocie zamierzonego referendum oraz informacją o tym, że poparcia nie można wycofać.
Ewentualne referendum, po spełnieniu wymogów proceduralnych mogłoby się odbyć we wrześniu.


Redakcja
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
chojnow okrada mieszkancow2009-11-05poszkodowana
minął 20 lipca2004-07-26Japończyk
Jak to jest...?2004-07-13Chojnowianin
do przedmówcy2004-07-13chojnowianin dwa
nazwiska2004-06-30Japończyk
Wstyd mi za ciebie siostro2004-06-24Lupińska
I po co to komu?...2004-06-23Mirek
Następnych ośmiu oszołomów narkotycznych2004-06-23BK
Powiem ci, kto za tym stoi...2004-06-23Japończyk

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama