OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY - ZA NAMI! - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyOTWARTY TURNIEJ SZACHOWY - ZA NAMI!      Rozegrany 23 maja Otwarty Turniej Szachowy "CHOJNÓW 2004" spotkał się z dużą życzliwością chojnowskiej społeczności. I nic dziwnego - nasze miasto, jak by nie było, ma długoletnie tradycje w tej dyscyplinie. Wspomnieć należy tu mistrzów na skalę śp. Zygmunta Bojczuka, czy Leopolda Kuntschke. Na firmamencie chojnowskim pojawiają się nowi zawodnicy. Od pewnego czasu np. ze szpalt "Gazety Chojnowskiej" nie schodzi nazwisko Jacka Najduka - mieszkańca Konradówki, zdobywcy czołowych lokat w Grand Prix Bolesławca.
      Spotkanie chojnowskie zgromadziło entuzjastów szachów z terenu woj.
dolnośląskiego: Bolesławiec, Jaworzyna Śląska, Jawor, Jelenia Góra , Legnica , Lubin, Lwówek Śląski, Polkowice, Przemków, Ścinawa, Wałbrzych, Złotoryja i oczywiście Chojnów - w sumie 49 zawodników (w tym cztery sympatyczne, jak by nie było, dziewczyny) - stanęło w szranki, walcząc o palmę pierwszeństwa w królewskiej grze.
Od pierwszej rundy walka była zacięta. W głównej mierze dotyczyła ona "mistrzów", których w tym dniu przyjechało kilkunastu (13 zawodników z rankingiem ponad 2000 pkt). Wiek grających też był zróżnicowany. Najmłodszy zawodnik - Tomek Malec z Lubina liczył niewiele ponad 8 lat, a najstarszy (był nim p. Zbigniew Kazimierski z Bolesławca) - 71.
      Stałym naszym "damskim asem" była 20.letnia Wioleta Gorczyca. Obok niej w turnieju wystąpiły trzy urocze bolesławianki: Natalia, Paulina i Edyta. Paulina otrzymała też tytuł najmłodszej juniorki Turnieju.
Po wielu spornych sytuacjach, które pojawiały się do niemal ostatnich rund, bezapelacyjne zwycięstwo odniósł Ireneusz Łada z Jeleniej Góry (ciekawostka: Ireneusz Łada jest absolwentem studiów doktoranckich Papieskiego Fakultetu Teologicznego we Wrocławiu), wyprzedzając Wojciecha Kowalczuka z Jaworzyny Śląskiej i Seweryna Stokłosę z Polkowic (trzech zawodników z najwyższymi rankingami).
      Za nimi z dorobkiem 7 punktów na czwartej pozycji znalazł się reprezentujący Chojnów Jacek Najduk. Pozostali chojnowanie: 7. Edward Gorczyca, 10. Łukasz Kryszczuk (6 pkt), 16. Stanisław Biernat (5), 26 Lucjan Osadkowski (4,5), 36. Wioleta Gorczyca, 37. Andrzej Wiśniewski, 42. Jan Kupiec (po 3,5 pkt).
      Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów i darczyńców z terenu Chojnowa.


Jerzy Józefowicz
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama