„Zaistnieć w Comeniusie ..." - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy„Zaistnieć w Comeniusie ..."      Socrates Comenius - taki jest tytuł programu edukacyjnego, który jest realizowany od września br. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Chojnowie. Celem programu jest promowanie współpracy międzynarodowej między uczniami i nauczycielami z różnych krajów europejskich.

Chojnowska "Trójka" nawiązała współpracę ze szkołami podstawowymi z Niemiec (Dorsten), Włoch (Azeglio) i Finlandii (Kiviranta). Przez trzy lata będziemy wspólnie pracować nad projektem "Woda jako eliksir życia". Celem projektu jest m.in. przekazanie uczniom jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa woda, nauczenie odpowiedzialnego z niej korzystania oraz uświadomienie o jej zagrożeniach. Językiem roboczym projektu jest język niemiecki.
Wyniki naszej pracy zostaną uwieńczone wydaniem książki. Mimo, iż projekt skierowany jest przede wszystkim do uczniów klas pierwszych i czwartych, w pracę nad nim zostali zaangażowani nie tylko wychowawcy klas. Elementy projektu są zintegrowane z regularnymi zajęciami szkolnymi i łączą różne dyscypliny nauczania. Nad projektem będziemy pracować nie tylko w szkole, lecz również podczas wizyt w szkołach partnerskich. W grudniu br. odbędzie się pierwsze spotkanie nauczycieli z Niemiec, Włoch i Finlandii w Dorsten w Niemczech, na którym będziemy oczywiście i my. Natomiast w maju br. będziemy gościć w naszej szkole nauczycieli z krajów partnerskich.
Plan naszej współpracy został zatwierdzony w lipcu br. przez Agencję Narodową w Warszawie, która w ramach programów edukacyjnych zarządza funduszami Wspólnoty Europejskiej. Jest to dla nas wielkie wyróżnienie, gdyż niewiele szkół na Dolnym Śląsku otrzymało zgodę na rozpoczęcie projektu. Jak powiedziała nauczycielka Ursula Eilbrecht z Niemiec "Comenius kann beginnen!" - "Comenius może się rozpocząć"!

nauczycielka j.niemieckiego w SP 3


Justyna Piróg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama