"OBUDŹ SIĘ" - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy"OBUDŹ SIĘ"      … pod tym hasłem 29 września 2004 w szkołach chojnowskich i w całej Polsce odbyła się akcję antynarkotykowa.
Uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Chojnowie w ramach tej akcji przedstawili swoim szkolnym koleżankom i kolegom pantomimę pt. "Drogi do szczęścia". Jej bohaterką była nastolatka - rówieśnica gimnazjalistów stykająca się niemal co dzień z zagrożeniami. Inscenizacja obrazowała jak często i łatwo młodzi ludzie wpadają w nałogi, stają się niewolnikami sekt czy hazardu, wskazywała też ewentualne drogi wyjścia z dramatycznych sytuacji.
Głównym celem akcji było dotarcie do młodzieży szkolnej z ostrzeżeniem oraz skłonieniem do refleksji na temat swoich np. wakacyjnych kontaktów z narkotykami. Akcja odbyła się w kilkunastu miastach jednocześnie ok. godz. 11.
W szkołach prezentowane były spektakle, koncerty szkolnych zespołów rockowych i hiphopowych. Zwracano uwagę nie tylko na problemy uzależnienia, poruszano także zagadnienia lojalności, przyjaźni i zaufania.
Szacuje się, że w polskich szkołach kontakt z narkotykami ma 50-70 procent uczniów.
Narkotyków nie można brać bezpiecznie!!!


D.R.
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
zUdKiJGPlz2013-01-11gvKkYFgEhA

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama