Oświata w dobrych rękach - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyOświata w dobrych rękach


      26 bm. podczas posiedzenia zarządu miasta odbyło się spotkanie z dyrektorami miejskich placówek oświatowych. Przeprowadzone kilka tygodni temu konkursy na dyrektorów wyłoniły najodpowiedniejsze osoby na te stanowisko. Jedyną placówką, w której konkurs odbył się rok wcześniej jest Przedszkole Miejskie Nr 1.
Wśród kandydatów znaleźli się dotychczasowi zarządzający i ci jako doświadczeni mieli największe szanse. Dwie placówki - Szkoła Podstawowa nr 3 i Przedszkole Miejskie nr 3 od 1 września prowadzone będą przez nowych dyrektorów, w pozostałych dyrekcja pozostała ta sama:
Przedszkole Miejskie Nr 1 - Dorota Pisarska.
Przedszkole Miejskie Nr 3 - Iwona Faluta- Borys
Szkoła Podstawowa Nr 3 - Mariusz Szklarz
Szkoła Podstawowa Nr 4 - Andrzej Przybysz
Gimnazjum Nr 1 - Andrzej Błaszczak
Gimnazjum Nr 2 - Mirosław Gębala

- Serdecznie gratuluję i życzę zrealizowania planów jakie wiążecie ze swoim, jakże odpowiedzialnym stanowiskiem - powiedział na spotkaniu w imieniu władz miasta burmistrz Andrzej Dwojak. - Z większością Państwa współpracujemy od kilku lat. Mam wrażenie, że ta współpraca zazwyczaj układała się pozytywnie i wierzę, że tak będzie nadal.
Podczas spotkania oficjalnie pożegnano także ustępujących dyrektorów. Podziękowania za zaangażowanie i wieloletnią pracę na rzecz najmłodszych mieszkańców naszego miasta przyjęły panie Kazimiera Czmil, Grażyna Gałwa i Bożena Ratajczak.

      Za kilka dni rozpoczyna się kolejny rok szkolny. Czy dla nowych dyrektorów sześciu miejskich placówek będzie on wyjątkowy? Bez wątpienia realia ekonomiczne i społeczne wymuszać będą niekonwencjonalne działania i wymagać będą przemyślanych posunięć.
Komisje konkursowe decydujące o wyborze dyrektorów, analizując kompetencje kandydatów, tego typu predyspozycje zapewne brały pod uwagę.
Przyszłość naszych szkół i przedszkoli jest więc bez wątpienia w dobrych rękach.Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama