NOTA BIOGRAFICZNA - Prof. Andrzej Chorosiński - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyNOTA BIOGRAFICZNA - Prof. Andrzej ChorosińskiAndrzej Chorosiński - naukę gry na organach rozpoczął, w klasie prof. Stanisława Mozdzonka, w Liceum Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, które ukończył z wyróżnieniem w 1967 roku. W tym samym roku rozpoczął studia w warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie organów Feliksa Rączkowskiego, ukończone z wyróżnieniem w 1972 roku. W latach 1969-1974 odbył studia kompozytorskie pod kierunkiem Tadeusza Paciorkiewicza.
Koncertował niemal we wszystkich krajach Europy, a także w Izraelu, USA, Kanadzie, Korei Południowej i Japonii. Występował w tak renomowanych miejscach jak m.in. Filharmonia Narodowa w Warszawie, Koncerthuset w Sztokholmie, Sala im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, Katedra Notre Dame w Paryżu, King's College Chappel w Cambridge, Auli im. Pawła VI w Watykanie czy Katedrze Św. Patryka w Nowym Jorku.
Twórczość kompozytorska A.Chorosińskiego to: Koncert na Organy i Orkiestrę , Muzyka kameralna, organowa, chóralna i filmowa, komponowana na zamówienie Wytwórni Filmów Dokumentalnych w Łodzi.
Jest również autorem licznych, autorskich transkrypcji utworów orkiestrowych
Jest współinicjatorem i dyrektorem artystycznym 7 międzynarodowych festiwali muzyki organowej i kameralnej na zabytkowych instrumentach, m.in. we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Legnicy i Kłodzku.


Redakcja
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
DSXNZukiRQ4k2016-07-27qpPLaU3J5jP

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama