Policja w Warsztatach - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyPolicja w WarsztatachTen tytuł nie zapowiada kryminalnej historii. 19 października w Warsztatach Terapii Zajęciowej odbyła się oryginalna lekcja poglądowa na temat bezpieczeństwa i zagrożeń prowadzona przez komisarza Roberta Topolskiego - specjalistę sekcji prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy oraz strażnika miejskiego z Legnicy Roberta Wierzbickiego.
„Bezpieczna szkoła", to program profilaktyczny obejmujący tematyką wiele zagrożeń, z którymi mogą zetknąć się dzieci i młodzież nie tylko w placówkach oświatowych, ale i poza nimi.
„Warsztatowcy" z niecierpliwością oczekiwali niecodziennych gości. Nie wiedzieli jeszcze wtedy jak wiele atrakcji przywiozą ze sobą mundurowi. Najciekawszą z nich był Tarzan - owczarek niemiecki wykorzystywany do odszukiwania narkotyków. Tarzan wzbudzał zdecydowanie więcej zainteresowania niż jego opiekun, który z zapałem opowiadał o szkoleniach i pracy z czworonogiem. Ten temat był nawiązaniem do prowadzonej na szeroką skalę akcji pod kryptonimem „NOS" - działań skierowanych na prewencję i profilaktykę w szkołach.

Słuchacze z Warsztatów mile zaskoczyli „wykładowców". Okazało się, że doskonale wiedzą jakie niebezpieczeństwa im zagrażają i jak ich unikać. Nikt jednak nie wiedział w jaki sposób chronić się przed atakiem agresywnego psa. Pozycja „na żółwia", która jest najskuteczniejszą formą ochrony, w pierwszym momencie wzbudziła śmiech, wszyscy jednak z uwagą przyglądali się prezentacji. Zachowanie spokoju, zaniechanie ucieczki i osłonięcie twarzy, to najprostsze i najbezpieczniejsze środki, aby wyjść cało ze spotkania z niemiłym czworonogiem.
Kolejną niespodzianką przygotowaną przez funkcjonariuszy był prowizoryczny gabinet daktyloskopijny, gdzie każdy mógł odbić swój odcisk i zachować go na pamiątkę.


Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama