BAMBINIADA - "...Pełny luz nie jestem dzieckiem już..." - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyBAMBINIADA - "...Pełny luz nie jestem dzieckiem już..."      Sześć lat temu zrodził się pomysł wyjścia na zewnątrz z przedszkolną twórczością.
To co maluchy robią w zaciszu swoich sal było do tej pory prezentowane przed gremium rodzinnym z okazji Dnia Babci czy Dnia Matki. Po policzkach ciekły wtedy skrywane łzy wzruszenia i żal było nieco, że nikt więcej nie może zobaczyć słodkiej Kasi recytującej z przejęciem wierszyk czy śpiewającego Jasia z zawadiackim uśmiechem.
      Małe jest piękne i nikt temu nie zaprzeczy, a przekonać się można o tym podczas Regionalnego Przeglądu Piosenki Przedszkolnej, który już po raz szósty organizuje rodzimy MDK.
      W programie prezentują się nie tylko chojnowskie placówki. Jest to więc okazja zarówno do podpatrzenia dorobku artystycznego sąsiednich przedszkoli jak i do integracji międzyprzedszkolnej.
      W tym roku w "Bambiniadzie" wystąpiło 11 grup z różnorodnym repertuarem. Obok przedszkoli z grodu nad Skorą, chojnowskiej publiczności zaprezentowały się dzieciaczki z Lubina, Wągrodna i Legnickiego Pola. Na scenie pojawiali się soliści, duety i kilkunastoosobowe zespoły.
      Epoka białych bluzeczek, granatowych spódniczek i sztywnej prezentacji dawno już minęła. Opiekunowie zespołów prześcigają się w oryginalności strojów, doborze repertuaru i układów choreograficznych. Przynosi to fantastyczny efekt wizualny, który zachwyca przede wszystkim publiczność oklaskującą małych wykonawców.
      Barwne widowisko wypełniły występy m.in. jaskiniowców, cyganów i turystów. Każde przedszkole zaprezentowało kolorowy show, a wykonawcy z pełnym zaangażowaniem i niekłamanym wdziękiem wzruszali dorosłych obserwatorów wśród których byli także przedstawiciele władz miasta.
      Oficjalnego otwarcia VI Regionalnego Przeglądu Piosenki Przedszkolnej dokonała przewodnicząca Rady Miejskiej Stanisława Janczyn, a występy dzieci gromkimi brawami nagradzał wiceburmistrz Jan Serkies i wójt gminy Ruja Zenon Kwakszyc.

      Półtoragodzinne prezentacje oceniało jury w składzie - Ewa Konarska, Marta Ratman, Emilia Grześkowiak i Andrzej Rusiecki. Biorąc pod uwagę wrażenie ogólne, intonację i dobór repertuaru punktowano poszczególne grupy, podliczano, sumowano, a w efekcie przyznano trzy "medalowe" miejsca:

I miejsce Przedszkole nr 1 z Lubina

II miejsce Przedszkole nr 1 z Chojnowa

III miejsce Przedszkole nr 11 z Lubina      Zwycięzcy otrzymali efektowne puchary i nagrody rzeczowe. Żadna z pozostałych grup nie odeszła jednak z pustymi rękami. Dzięki sponsorom każdy z uczestników otrzymał drobny upominek, a placówki dyplomy uczestnictwa i kasety wideo.

      Dyrektor Miejskiego Domu Kultury dziękuje Starostwu Powiatowemu w Legnicy, Andrzejowi Bobikowi, Stanisławowi Kryszczukowi, Tomaszowi Indyka oraz państwu Śliwińskim za wsparcie i pomoc w organizacji VI Regionalnego Przeglądu Piosenki Przedszkolnej "BAMBINIADA 2002".Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
Wspomnienia:-)2005-06-15Estera K.

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama