WRÓCILI I SĄ ZADOWOLENI, czyli "jak to w Wisełce ładnie..." - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyWRÓCILI I SĄ ZADOWOLENI, czyli "jak to w Wisełce ładnie..."      28 lipca do 11 sierpnia br. trwał zorganizowany przez Komendę Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Chojnowie, przy współudziale Urzędu Miejskiego i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chojnowie, obóz dla dzieci z rodzin najuboższych z terenu miasta. To już kolejny, drugi rok, kiedy to dzieci z Chojnowa wypoczywają na wyspie Wolin, w letniskowej, spokojnej miejscowości Wisełce.
      W tym roku, pogoda szczęśliwie dopisała, dzięki czemu nasi milusińscy mogli więcej, niż w roku ubiegłym, korzystać z plaży i słonej, morskiej wody, a także z pobliskiego, położonego z przeciwnej strony Wisełki, jeziora.
      Nad bezpieczeństwem dzieci nad wodą czuwał doświadczony, wieloletni ratownik kol. Leszek Krajnik. A i kąpieli (zresztą pogoda na to wyraźnie pozwoliła) nie brakowało. Zresztą także i innych imprez sportowych. :Prze cały czas trwania obozu odbywała się olimpiada sportowa, w trakcie której miały miejsce takie konkurencje jak rozgrywki piłki wodnej oraz plażowej czyli popularne "dwa ognie". Rywalizacja pomiędzy poszczególnymi drużynami była zacięta...

      Nie sposób, znajdując się w Wisełce, nie odwiedzić pobliskich Międzyzdrojów i sławnej "Promenady Gwiazd". Na plytach widnieją odciski dłoni m.in. Cezarego Pazury, Wiktora Zborowskiego, Mariana Opani, Michała Żebrowskiego , czy Ewy Wiśniewskiej. Ręka Zborowskiego - Longinusa Podbipięty z filmowej wersji "Ogniem i mieczem", aktora dość słusznego wzrostu - okazała się tak potężna, że dh Artur (Reichert - przyp. red.), śmiało mógł ukryć w jej odcisku pozostawionym na promenadzie, swoje dwie dłonie.
      Z imprez terenowych zorganizowana została gra połączona z wyprawą na pobliską latarnię morską...
      ... To tylko niektóre rozrywki, z jakimi dzieci z Chojnowa zetknęły się w trakcie pobytu w Wisełce. Ale nie tylko na imprezach polegał pobyt. W czasie dwóch tygodni obozowicze uczyli się współżycia w grupie rówieśników. Organizatorzy oprócz wspólnych gier, zabaw, uczyli uczestników piosenek harcerskich. I trzeba przyznać, młodzi adepci wykazywali się i w tej "dyscyplinie" talentami...

... Jak to w Wisełce ładnie...

phm. dh Teresa Reichert

      Komendant Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Chojnowie hm. dh Artur Reichert, poprzez "Gazetę Chojnowską" składa serdeczne podziękowanie burmistrzowi Chojnowa Andrzejowi Dwojakowi, a także pełnomocnik Miejskiej Komisji ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomanii w Chojnowie p. Marii Zawiślańskiej, kierowniczce Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chojnowie p. Ewie Wiszniewskiej oraz przedstawicielom Wydziału Oświaty, Kultury, i Sportu Urzędu Miejskiego w Chojnowie: naczelnik Elżbiecie Iwanickiej i insp. Zdzisławowi Jaroszowi - za pomoc w zorganizowaniu wypoczynku letniego dla chojnowskich dzieci.


phm. dh Teresa Reichert
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
XODLoDbjRaNr2016-07-27R990SDaRwMyB
DvWdT02BEkC2014-03-05uvz0qguw4
AIHGWgzlSF2014-02-11n3FyQSFS
weGE1VDXIoKI2013-09-12iKkaRKWCi
Dziękuję za Wisełkę2002-09-07Magda

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama