Chojnowski Hyde Park - Obrazki bez Małysza na tle biofiltra - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyChojnowski Hyde Park - Obrazki bez Małysza na tle biofiltraKto wystawi prace naszych najmłodszych chojnowian? Nikt, bo nie są znani i nie posiadają przysłowiowego nazwiska. A przecież tworzą wspaniałe prace na swój wiek i możliwości. Dlatego też powstał pomysł stworzenia w Urzędzie Miejskim „GALERII NA PIĘTRZE". Na którym? Do dyspozycji są aż dwa piętra. Pomysł zrodził się za sprawą ostatniej wyprawy do źródeł Skory. Zwróciłem się z prośbą do uczestników wyprawy, aby swoje wrażenia z wycieczki przedstawili za pomocą rysunków. Okazało się, że chętnych do wykonania tych prac było tylu, ilu było uczestników wyprawy. Prace zostały wykonane przez uczniów klasy IIIb Szkoły Podstawowej nr 3. Wielką pomoc przy realizacji i wystawieniu tych prac okazała wychowawczyni klasy pani Grażyna Klucznik. Proste, banalne, a jak przyjemne kolejne przedsięwzięcie w naszym mieście. Dzisiaj każdy może odwiedzić „GALERIĘ NA PIĘTRZE" przy okazji załatwiania spraw w urzędzie. Galeria ta będzie przeznaczona dla najmłodszych, czyli przedszkolaków i klas I – III szkół podstawowych.
Otwarcie galerii odbyło się 6 grudnia w obecności burmistrza miasta Jana Serkiesa i pani sekretarz Brygidy Mytkowskiej. Ponieważ był to 6 grudnia, były też i podarunki dla klasy i uczniów. Korzystając z okazji uczniowie klasy III B odwiedzili redakcję Gazety Chojnowskiej. Przewodnikami byli redaktor naczelna Emilia Grześkowiak i redaktor Jerzy Kucharski, inicjator utworzenia galerii.

PS. Z ostatniej chwili. W dniu, w którym Państwo będą czytać powyższy tekst będzie już najprawdopodobniej po próbnym rozruchu instalacji związanej z osetnickim biofiltrem. W pierwszym numerze Gazety Chojnowskiej, który ukaże się w przyszłym roku podam dokładne informacje o zakończeniu inwestycji związanej z uruchomieniem w zakładzie PROFET biofiltra.
W następnym numerze ukaże się również wywiad z byłym trenerem Adama Małysza, Apolloniuszem Tajnerem, który został udzielony redaktorowi Gazety Chojnowskiej podczas pucharu świata w skokach narciarskich w Harrachovie. Bilet na te zawody z autografem trenera Adama Małysza zastał przekazany na licytację, która odbędzie się podczas Orkiestry Świątecznej Pomocy.
To wszystko już w przyszłym roku. A jeszcze dzisiaj życzę Państwu spokojnych świąt i szczęśliwego Nowego Roku.


Jerzy Kucharski
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama