„Pegazik” wystartował - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy„Pegazik” wystartował
Ruszyła kolejna edycja konkursu recytatorskiego „Pegazik".
O randze tej imprezy wiedzą wszyscy recytatorzy naszego miasta.
Od kilku lat „wierszokleci" szkół podstawowych i gimnazjalnych walczą o palmę pierwszeństwa począwszy od etapu szkolnego, poprzez miejski, powiatowy, aż po dolnośląski finał w Kłodzku.


      W chojnowskich szkołach rozpoczęły się już eliminacje do etapu miejskiego. Znamy wyniki szkolnych zmagań uczniów SP 4.
      11 lutego w sali teatralnej na scenie zaprezentowało się kilkudziesięciu uczniów klas IV-VI. Repertuar był zróżnicowany zarówno pod względem tematycznym jak i skali trudności. Młodzi ludzie zdecydowanie unikają prozy – większość recytowała mniej lub bardziej znane wiersze popularnych autorów. Nie ulega jednak wątpliwości fakt, że nie jest łatwo dobrać oryginalny tekst, coraz trudniej też sprostać konkurencji. Być może właśnie z tych powodów liczba uczestników tegorocznej edycji szkolnego „Pegazika" była zdecydowanie niższa niż w latach poprzednich. Na placu boju pozostali najambitniejsi i prawdopodobnie najzdolniejsi. Z tego tytułu konkursowe jury miało bardzo trudne zadanie oceniając poszczególnych wykonawców. Dowodem na to był werdykt – przyznano dwa równorzędne miejsca pierwsze i dwa miejsca drugie.
      Bernarda Sypień, która w tym roku była organizatorką szkolnego konkursu potwierdziła, że taka sytuacja jeszcze się nie zdarzyła.
Podczas gdy sędziowie debatowali nad wynikami, publiczność zabawiali soliści przygotowani przez Zenona Chmielewskiego i szkolna grupa teatralna prowadzona przez Barbarę Słotwińską.
      Tego dnia najważniejsza jednak była klasyfikacja. Podniecenie i niepewność rosły z każdą minutą. Wreszcie odczytano werdykt, rozdano nagrody, puściły nerwy, pokazały się łzy… A zaraz potem mobilizacja – trzeba przecież dopracować szczegóły i poprawić dykcję do kolejnej tury zmagań. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc przechodzą do etapu miejskiego, gdzie spotkają się z laureatami konkursu z pozostałych chojnowskich szkół.


I miejsce
Karolina Bukowska kl. IVa, Wojtek Bąkowski kl. Vd
II miejsce
Pamela Markiewicz kl. VIe, Jakub Mormul kl. Va
III miejsce
Martyna Humenna kl Vb
Wyróżnienia
Karolina Serkiem kl. IVa, Julia Janiszewska kl. IVb, Jakub Stasiewcz kl. VIe

Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama