Zezwolenie na psa - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyZezwolenie na psa      „Gazeta Chojnowska" wielokrotnie poruszała już temat bezpańskich, niebezpiecznych, wałęsających się po ulicach i podwórkach psach. Pretekstem do kolejnych artykułów były głównie liczne skargi i monity naszych Czytelników. Dziś też, na prośbę kilkunastu telefonicznych rozmówców, poruszamy temat czworonogów, ale w nieco innej sprawie. Mieszkańcy obawiają się rosnącej w naszym mieście liczby psów uznawanych za agresywne. Właściciele tych ras na ogół twierdzą, że ich podopieczny jest psem dobrze ułożonym, ale mało kto wie, że mimo wszystko należy wystąpić z wnioskiem o wydanie zezwolenia na posiadanie takiego czworonoga. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 28 kwietnia 2003 r. zawiera dokładny wykaz ras psów uznawanych za agresywne. Według rozporządzenia należą do nich: amerykański bit bull terrier; pies z Majorki (Perro de Presa Mallorquin); buldog amerykański; dog argentyński; pies kanaryjski (Perro de Presa Canarino); tosa inu; rottweiler; akbash dog; anatolian karabash;moskiewski stróżujący; owczarek kaukaski.
      Blankiety wniosków wydaje Urząd Miejski, tu też, po uiszczeniu przez wnioskodawcę stosownej opłaty, uzyskuje się zezwolenie. Dotychczas do urzędu nie wpłynął ani jeden wniosek o pozwolenie, a ile piesków z „listy" jest w naszym mieście, każdy może zaobserwować. Brak stosownego dokumentu pociąga za sobą odpowiedzialność karną w postaci grzywny, a nawet aresztu.


Redakcja
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
y0NZP3G8d12S2014-03-01K2btsvJrCG
418bvrmemX2014-01-18xIbw6GTB

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama