Mamy zdolną młodzież - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyMamy zdolną młodzież
Kto słyszał o festiwalu piosenki w naszym mieście?
Wystarczy zapytać gimnazjalistów z „dwójki", a ci bez zastanowienia powiedzą, że chodzi o konkurs pod nazwą „Śpiewać każdy może".
Ten oryginalny i zabawny festiwal odbył się już po raz trzeci. To jedna z większych imprez artystycznych Gimnazjumnr 2. Biorą w niej udział reprezentanci poszczególnych klas w występach solowych bądź grupowych. Dobór repertuaru jest dowolny, wstępnej klasyfikacji wokalistów dokonuje grono pedagogiczne na etapie eliminacji szkolnych. Występy w Miejskim Domu Kultury, to finał i gala tych najlepszych.
I rzeczywiście było czego posłuchać, było też na co popatrzeć. Każda z prezentowanych klas solidnie do występów się przygotowała. Zadbano nie tylko o wokal, ale i oprawę choreograficzną, zadziwiono także charakteryzacją i kostiumami. Młodzieży nie brakuje pomysłów, a gdzie, jak nie na scenie, najlepiej popisać się swoim artyzmem.
O popularności festiwalu z pewnością świadczy frekwencja na sali. Publiczność to nie tylko obecni uczniowie tej szkoły, ale także absolwenci i wielu sympatyków tej imprezy.
Komisja oceniająca występy klasyfikowała wykonawców w dwóch kategoriach – solo i zespołowo. Pierwszą indywidualną nagrodę otrzymała reprezentantka kl. I f Aleksandra Rzyczkowska, drugie miejsce jej koleżanka Anna Światłoń. Trzecią pozycję zajęła Paula Potoczna przedstawicielka kl. Id.
Mydełko Fa w wykonaniu klasy IIb zostało najwyżej ocenione w kategorii zespołowej. Drugą lokatę zajęła klasa II a, która odebrała także nagrodę publiczności. Miejsce trzecie otrzymał kwartet z kl. Ie.
Ambitni tuż po zakończeniu trzeciego Festiwalu Piosenki „Śpiewać każdy może" już przygotowują się do kolejnej edycji. I słusznie, bo poziom artystyczny rośnie z roku na rok…


Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
głupie dziewczyny2006-03-08iza

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama