To duża inwestycja - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyTo duża inwestycja      Jeśli nie będzie nieprzewidzianych problemów, w sierpniu 2006 roku, na ulicy Złotoryjskiej stanie nowy, trzykondygnacyjny budynek socjalny.
Pierwsze zabiegi już podjęto. Dziewięć rodzin z obecnego tzw. „baraku" ma przydziały nowych lokali, po przesiedleniu będzie można przystąpić do przygotowania terenu pod budowę. Tymczasem rozpoczęto już procedury merytoryczne. Na ogłoszony przetarg na budowę budynku socjalnego odpowiedziało dotychczas 9 zainteresowanych firm. Wyłonionego przez komisję przetargową wykonawcę poznamy na początku kwietnia, kilka tygodni później mają rozpocząć się prace budowlane.
Prace zaplanowano na okres 16 miesięcy. W pierwszej fazie roboty ziemne i wykonanie fundamentów. Kolejne 4 miesiące to budowa ścian i stropów nadziemia. Dach, stolarka okienna, instalacja wewnętrzna z przyłączami i roboty wykończeniowe planuje się zakończyć w czternastym miesiącu robót. Prace końcowe, to elewacja i zagospodarowanie terenu.
Według koncepcji architektonicznej będzie to estetyczny, dwuklatkowy obiekt o kubaturze ponad 1130 m2. Zamieszka w nim 26 rodzin w jedno i dwupokojowych lokalach.
Ważne jest, że budynek w pełni przystosowany będzie również do potrzeb niepełnosprawnych. Cztery parterowe lokale dostosowane są przestrzennie dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, w wyznaczonych miejscach zadbano o poręcze, uchwyty i oczywiście podjazdy.
Budynek socjalny, to konieczność. Wiele lat zwlekano z inwestycją z powodu braku środków. Obecna kadencja władz miasta ujęła to przedsięwzięcie w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym rozkładając je na dwa lata.


Redakcja
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama