Pegazik w toku - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyPegazik w toku
      Znamy już laureatów mieskiego etapu konkursu recytatorskiego „Pegazik".
10 marca w kameralnej kawiarence przy Miejskim Domu Kultury zwycięzcy szkolnych etapów zaprezentowali się przed profesjonalnym jury rywalizując o przejście na szczebel powiatowy.


W otoczeniu barwnej scenografii, przy blasku świec, w klimatach literatury pięknej, kilkunastu recytatorów prezentowało swoje umiejętności przed komisją złożoną z polonistek PZS Haliny Kiliś i Krystyny Kalagasidis, instruktorki MDK Elwiry Kądziołki oraz Hanny Świętnickiej i Krzysztofa Grabowskiego - studentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Baczny wzrok kompetentnych oceniających, jednych deprymował, innych mobilizował. Żaden z recytatorów nie był jednak nowicjuszem, wszyscy pomyślnie przeszli wcześniejsze etapy, wielu z nich zajmuje się recytowaniem od lat. Szacowne jury nie omieszkało zauważyć podczas podsumowania, że gros wykonawców wykazuje duże zdolności aktorskie, ma potencjał i trafnie dobrało tekst do swoich predyspozycji. Ale nie zabrakło też słów krytyki. Dykcja, zbędna gestykulacja lub nadmiar aktorstwa, to kilka zarzutów, o których mówiła komisja.
Novum tegorocznej edycji były mini-warsztaty przeprowadzone tuż po ogłoszeniu wyników, kierowane głównie do laureatów, którzy będą prezentować się wkrótce poza Chojnowem. Każdy indywidualnie otrzymał wskazówki, na co w swoich interpretacjach powinien zwrócić uwagę, jak poprawić swój występ.
Mamy nadzieje, że dzięki temu i dzięki własnym predyspozycjom, w finale konkursu, powiat legnicki reprezentować będą recytatorzy z grodu nad Skorą.

Zwycięzcy miejskiego „Pegazika":

kategoria szkół podstawowych
I miejsce Wojciech Bąkowski SP 4
II miejsce Jakub Mormul SP 4
III miejsce Martyna Humenna SP 4
Ewa Mazurkiewicz SP 3
kategoria szkół gimnazjalnych
I miejsce – nie przyznano
II miejsce Oskar Kuś Gimnazjum nr 2
III miejsce Justyna Serkies Gimnazjum nr 1


Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
8Sniu1ISG2015-11-216rnw9DQnDBU

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama