„Chojnowska Wielkanoc” - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy„Chojnowska Wielkanoc”

      Świąteczny nastrój w naszym mieście wywołały bez wątpienia dzieci, młodzież i ich opiekunowie z Grupy Terapeutycznej przy Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej oraz Zespołu Edukacyjno- Terapeutycznego przy Gimnazjum nr 2 w Chojnowie.
Przy wsparciu młodzieży z Powiatowego Zespołu Szkół dzieci przygotowały wystawę ozdób wielkanocnych, którą wyeksponowano w salach Muzeum Regionalnego.
16 marca odbyło się oficjalne otwarcie wystawy. Uczestnikami wernisażu byli autorzy i goście zaproszeni, którzy z ochotą nabywali barwne, często bardzo oryginalne stroiki. Tego dnia zapachniało tu wiosną i zbliżającymi się świętami.
To nie była pierwsza wystawa prac tych grup. Kolejny raz przy okazji świąt młodzi plastycy zaprezentowali swoją twórczość, łącząc przyjemne z pożytecznym.
Dochód ze sprzedaży ozdób przeznaczany jest na działalność placówek, głównie na zakup materiałów potrzebnych do dalszego artystycznego rozwoju.

Autorzy wystawy serdecznie dziękują wszystkim przybyłym za zainteresowanie i wsparcie finansowe. Korzyść z pewnością jest obopólna – dzieci zebrały pieniążki na swoje potrzeby, dorośli są w posiadaniu niecodziennych dekoracji pokoju, okien czy świątecznego stołu.Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama