Cześć pracy! - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyCześć pracy!Czy obecnym obywatelom demokratycznego kraju data 1 maja przywodzi jeszcze na myśl pospolite ruszenie klasy pracującej i barwne pochody?
Zapytaliśmy o to mieszkańców Chojnowa. Ciekawi byliśmy zdania osób w różnym wieku - ich skojarzenia z pierwszym dniem maja są zbliżone.Agnieszka Górka
Jestem za młoda by pamiętać pochody, więc to święto kojarzy mi się głównie z dniem wolnym. Tak naprawdę jest mi jednak ono obojętne. Może gdyby ten dzień obchodzony był bardziej uroczyście młodzi ludzie przywiązywaliby do niego większą wagę.


Rudolf Gierak
Kiedyś w ten dzień było wesoło, ludzie cieszyli się, bo mieli pracę. Lubiliśmy pochody pierwszomajowe. Ten, kto uczestniczył w pochodzie dostawał jeszcze małe wynagrodzenie. To święto powinno być bardziej widoczne. Miasto mogłoby organizować imprezy dla dzieci, majówki.


Agnieszka Kowalska
Pierwsze skojarzenie z tym świętem to pochody majowe. W ten dzień organizowano mecze piłki nożnej, ogniska, festyny. Jest to święto, które chyba każdy miło wspomina. Naszym dzieciom już się jednak ten dzień tak wesoło nie kojarzy. Powinien być obchodzony bardziej uroczyście.


Damian Węgierski
Święto to kojarzy mi się z dniem wolnym, przystrojonymi ulicami, wywieszonymi flagami. Dawniej ten dzień był jednak bardziej widoczny, teraz większość ludzi spędza go przed telewizorem. Jeśli to święto będzie dla ludzi tylko dniem wolnym od pracy, to straci ono sens.


Zofia Nowak
To święto miłe, kojarzące mi się z zabawami, rożnem, pochodami. Sama nosiłam pierwszomajowy sztandar. Bardzo żałuję, że ten dzień nie jest już tak wesoło obchodzony. To święto powinno być zachowane dla przyszłych pokoleń.


Redakcja
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama