Mandaty za zieleń - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyMandaty za zieleń      Wraz z rozpoczęciem wiosny ruszyły prace przy miejskiej zieleni. W ubiegłym roku nasze miasto wzbogaciło się o około 200 drzew różnego gatunku. Tegoroczny sezon nasadzeń i pielęgnacji zieleni rozpoczęto od prac przy budowie strefy ochronnej oczyszczalni ścieków.
Na terenie miasta pojawi się kilkadziesiąt nowych, młodych drzewek, uzupełniane także będą nasadzenia w miejscach, gdzie posadzone w ubiegłym roku drzewa zostały zniszczone.
Wkrótce Chojnów pokryje się bujną zielenią. Pojawią się pierwsze pąki, krzewy pokryją liście, odżyje trawa. Zadbajmy o to, by nasze środowisko cieszyło oko i podnosiło estetykę miasta.
Funkcjonariusze chojnowskiej policji zapowiadają, że będą reagować na wszelkiego rodzaju akty wandalizmu i bezmyślnego niszczenia zieleni.
Zanim wejdziemy na trawnik czy zechcemy złamać kwitnącą gałązkę – zastanówmy się – konsekwencje bowiem mogą być dotkliwe.

***

Mieszkańcy ul. Wyspiańskiego poinformowali nas, że nieopodal ich domostw, w okolicach chojnowskiego stawu chojnowianie wyznaczyli sobie miejsce na wysypisko śmieci. Z rozmowy wynika, że przyjeżdżają tu nie tylko mieszkańcy z innej części miasta, ale i ci, którzy mają wypielęgnowane posesje w okolicy. Ten proceder ma miejsce od kilku lat. Drażni nie tylko widok, ale i zapach. Dodatkowo denerwująca jest bezmyślność i brak poczucia dbałości o środowisko.
Zawiadomiliśmy już odpowiednie służby, tylko czy to coś zmieni? Jeśli nie będziemy ostro reagować na tego typu praktyki, sytuacja z pewnością będzie się powtarzać – jeśli nie w tym, to w kolejnym ustronnym miejscu.


Redakcja
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama