SPORT - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzySPORT"DO PRZERWY 0 : 1"
(CHOJNOWIANKA - FENIX Pielgrzymka - 7.09.02)

CHOJNOWIANKA: Kołodziejski, Kryszczuk, Rajczakowski, Grudziński S., Łosiński, Grudziński R., Uroda (Gałaszkiewicz), Płachta (Metanowski) Wylęgły, Grządkowki, Ziomek.
FENIX: Djorić, Plędel Urbańczyk, Rybka, Tupaj, Karmasiewicz, Kosiński, Czernatowicz, Rychlicki, Myśliński, Wojtkowiak.

Mecze na piłkarskich szczytach, jak futbol długi i szeroki, zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem widzów. Gdy natomiast lider podejmuje na swoim boisku wicelidera (lub odwrotnie), wiadomo, że emocji będzie, co niemiara.
Od dłuższego czasu na łamach "Chojnowskiej" nie ukazywało się nic konkretnego na temat naszej formacji piłkarskiej KS "CHOJNOWIANKA". Dla niewtajemniczonych dodam, że na skutek różnych przedziwnych rozwiązań OZPN we Wrocławiu nasza drużyna została przesunięta do klasy A...
W nowym sezonie nasze piłkarskie "orły", radzą sobie całkiem, całkiem, o czym świadczy zdobyta w efekcie pozycja lidera.
W ostatnią sobotę (7 bm. doszło do próby sił. Lider grupy - "CHOJNOWIANKA" gościła wicelidera, jakim jest "FENIX" Pielgrzymka. Mecz na szczycie, to jednak coś, co kibice lubią najbardziej.
Pogoda tego dnia była idealna. W perspektywie kibiców mieliśmy tego dnia mecz "na szczycie" (San Marino-Polska). Musieliśmy wybierać (?)
Początek meczu (piszę o tym z Chojnowa) - to obopólne badanie sił". Już w 7 minucie Wylęgły wystraszył nieco gości strzałem z 15 metrów, ale piłka poszybowała nad bramką.
Pierwszy kontratak "FENIX" przeprowadził w 14 minucie. Z niewielkiej odległości, piłką "z główki" Kosiński zaskoczył naszego bramkarza Kołodziejskiego. Prowadzenie gości 0 : 1, na trybunach lekka konsternacja...
Minutę później akcja "CHOJNOWIANKI". Na pole karne przedziera się Grządkowski... i piłka po raz kolejny szybuje nad bramką.
Powoli zaczyna się rysować przewaga naszej drużyny. W 25 minucie za trafienie w twarz piłką naszego zawodnika, akcję przejmuje "CHOJNOWIANKA". Jednak strzał Wylęgłego z pola karnego trafia w spojenie słupka z poprzeczką.
"CHOJNOWIANKA " stwarza jeszcze dwie dogodne sytuacje, zakończone niecelnymi strzałami. W międzyczasie zawodnik przeciwników fauluje jednego z naszych, za co zostaje ukarany drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną. Goście w konsekwencji grają więc w osłabionym składzie. Wynikiem 0 : 1 kończy się pierwsza połowa.
Po przerwie zawodnicy przeciwnika całkowicie zmieniają swoje oblicze (np. sprawdzają stan chojnowskiego zespołu, co budzi zrozumiałe poruszenie kibiców).
Po rozpoczęciu drugiej połowy meczu "CHOJNOWIANKA" bierze się za odrabianie strat. Kolejny faul na Wylęgłym w polu karnym. Sędzia wskazuje na "wapno" i... kolejny pech - piłka trafia w słupek.
Potem jeszcze zawodnicy naszego klubu marnują jeszcze kilka znakomitych okazji, by w 54 minucie w zamieszaniu podbramkowym zdobyć wreszcie upragnioną bramkę. Wykonawcą jej był Jarek Rajczakowski. Kolejna czerwona kartka dla Pielgrzymki osłabia dalej gości. Wydaje się, że mając przewagę dwóch zawodników "CHOJNOWIANKA" wręcz zmiażdży.
I znów kilka nieudanych prób.Niewykorzystane sytuacje się mszczą Grobowa cisza zapada na trybunach po kolejnej bramce przyjezdnych, a później gwizdy. Jednak z upływem czasu goście opadają z sił.
Strata bramki zmobilizowała naszych zawodników do składniejszej gry. I w tym momencie rozpoczął się swoisty "festiwal strzelecki" Swój celownik "wyostrza" Łukasz Łosiński, który bramkarza przeciwników w krótkim czasie obdarowuje pięcioma golami. Ciekawe, jak nazwać taka kanonadę?
Do tej serii dokłada się jeszcze Wylęgły, niemal pytając bramkarza, w który róg bramki ma włożyć piłkę...
Mecz w efekcie zakończył się wynikiem 8: 2 dla naszej drużyny.

P.M.

PS. Po ostatniej rundzie "CHOJNOWIANKA" umocniła się w tabeli wyprzedzając o 5 punktów (18) dotychczasowego lidera "FENIX".
Sześć meczy za sobą... Ale do końca rundy jeszcze daleko. W następnej kolejce nasi zawodnicy zagrają na wyjeździe w Szczedrzykowiach z tamtejszym "ORKANEM". Drużyna ta zajmuje 9 pozycję w tabeli. Choć... "piłka jest okrągła". Nasi chłopcy nieraz to potwierdzali. Miejmy nadzieję, że jednak wszystko jest na dobrej drodze.

RED.


Red.
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
5hqhxgDyOhaL2014-03-05dPK51gMnK2gE
GMyMM7mZvy12014-02-11VEJtTntEnsA
RufbVXKX2013-09-11S7gRQreio

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama