SOKO NOKO znaczy dziękuję - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzySOKO NOKO znaczy dziękuję
      To była niecodzienna wizyta i z pewnością niecodzienne podziękowania.
18 kwietnia w Chojnowie gościł ks. biskup Joseph Djida ze Zgromadzenia Ojców OMA w Kamerunie. Czarnoskóry kapłan przyjechał do Polski na zaproszenie kilku parafii, w przeddzień wizyty w naszym mieście odwiedził Lubin i Gromadkę.
Wizyta biskupa była okazją do osobistego podziękowania uczniom Gimnazjum nr 2 w Chojnowie za przesłane kilka miesięcy temu darów dla mieszkańców Kamerunu.
- Pomysł wyszedł od uczennicy, która zainteresowała się losem rówieśników na innym kontynencie po rozmowie z wujkiem misjonarzem – mówi wychowawczyni kl.Ie Gimnazjum nr 2 Małgorzata Potaczała– Na jej sugestie młodzież odpowiedziała spontanicznie. W krótkim czasie zmobilizowano siły i wkrótce do Kamerunu przesłaliśmy dary, głównie w postaci zabawek i odzieży.


- To, że tu jestem, jest chyba największą formą podziękowania, jaką mogliśmy Wam przesłać – powiedział biskup podczas spotkania z zaskoczonymi gimnazjalistami. - -- - Soko noko w naszym języku oznacza podziękowanie. Jest mi niezmiernie miło, że mogę to uczynić osobiście i poznać ludzi dobrego serca. Dla nas każda pomoc jest niezwykle ważna i potrzebna. Wasze dary trafiły głównie do dzieci, których rodzice zmarli na AIDS.

- Korzystając z okazji chciałbym także w imieniu moich wiernych podziękować rodzinie Państwa Blecharz i dr. Ewie Gabrek-Kryńskiej za osobiste zaangażowanie i opiekę nad naszymi najmłodszymi parafianami.


Krótka wizyta w ratuszu, gdzie ks. biskup wpisał się także do Księgi kondolencyjnej wyrażając swój żal po śmierci następcy św. Piotra – Papieża Jana Pawła II, oraz spotkanie z młodzieżą w chojnowskim gimnazjum były jednymi z ostatnich zajęć biskupa, który następnego dnia wracał do swojej ojczyzny.


Redakcja
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama