Majowe świętowanie - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.pl



artykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy



Majowe świętowanie




      Majowe święta rozpoczęto w Chojnowie koncertem uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego.
29 kwietnia w auli Gimnazjum nr 2 dzieci pobierające naukę muzyki w ognisku zaprezentowały się podczas koncertu z okazji święta 3 Maja.
Wśród wykonywanych utworów znalazły się utwory różnego gatunku wykonywane na fortepianie, gitarach i skrzypcach.
Koncert uświetnił swoim występem zespól folklorystyczny „Słowiki" ze starego Łomu", który odśpiewał kilka piosenek ludowych.

3 maja, przed południem, przy obelisku na ul. Chmielnej kombatanci wspólnie z przedstawicielami władz miasta i gminy złożyli wieńce w hołdzie poległym, walczącym za wolność i niepodległość, potem w kościele pw. św. Piotra i Pawła wspólnie uczestniczyli w mszy świętej.

W nieco innych klimatach narodowe święto obchodzili mieszkańcy Chojnowa w godzinach popołudniowych. Rodzinny Festyn Majowy zorganizowany przez Miejski Dom Kultury zachęcił chojnowian do świątecznego spaceru i relaksu na świeżym powietrzu. Mimo iż na kilka godzin przed imprezą pogoda nie zachęcała do majówki na świeżym powietrzu, wkrótce niebo się rozpogodziło i festyn pod chmurką przebiegał zgodnie z planem.

Organizator zaproponował w tym dniu atrakcje dla dorosłych i dla dzieci, dla miłośników muzyki dance i nieco mniej tanecznej, dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek i tych, którzy preferują relaks pod parasolem gastronomicznym.
Najmłodszych mieszkańców Chojnowa zabawiał zespół Szuler z Białegostoku, angażując dzieci do wspólnego tańca i zabaw ruchowych.
Na scenie pojawiły się także dwa chojnowskie zespoły taneczne Brooklyn i Karambol, bawiąc głównie młodzież.
Po raz pierwszy przed chojnowską publicznością zaprezentowała się laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Francuskiej Luiza Ściślewska dając krótki recital utworów znanych wokalistów.
Po tych nietypowych brzmieniach, do późnych godzin wieczornych na placu przy MDK brzmiały już tylko dźwięki covery mniej lub bardziej znanych przebojów w wykonaniu Szulera, który jak się okazało w swoim repertuarze ma nie tylko piosenki dla dzieci.

Dodatkowymi atrakcjami majowego festynu był punkt malowania twarzy, możliwość sprawdzenia swoich umiejętności łuczniczych i oczywiście stoiska nie tylko gastronomiczne.















Emila Grzeskowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama