Grody po raz 40 - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyGrody po raz 40
      Przemknęli przez Chojnów z prędkością kilkudziesięciu kilometrów na godzinę. Mogliśmy ich oglądać przez kilka krótkich chwil.

Ponad 130 zawodników w barwnych koszulkach przejechało 21 kwietnia przez centrum miasta pokonując trasę I etapu, jubileuszowego, 40. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Szlakiem Grodów Piastowskich". Trasa, na której leżał Chojnów liczyła 135 km, metę zawodnicy przekraczali w Głogowie.

Jak podała gazeta.pl „Na finiszowych metrach ostatniego etapu wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich doszło do niebezpiecznie wyglądającej kraksy.
Tuż po finiszu doszło do poważnej kraksy, w której najbardziej ucierpieli Krupa oraz Grzegorz Żołędziowski z Legii Bazyliszek i Arkadiusz Wojtas z Skil Moser.
- Na początku wyłożył się Paweł Szaniawski z PSB, a na niego wpadali kolejni zawodnicy - mówi Gronkiewicz. - Wyglądało to koszmarnie. Dawid przez blisko 10 min nie mógł dojść do siebie. Leżał tylko z zamkniętymi oczami i zupełnie nie reagował na sygnały otoczenia. Byłem przerażony, gdyż na pytania: "Dawid, słyszysz mnie?" nie było żadnej odpowiedzi.
Najbardziej poszkodowani zawodnicy trafili do szpitala. Żołędziowski został tam na dłużej (złamana ręka), Krupie na szczęście nic poważniejszego się nie stało".

W pierwszej w tym sezonie w Polsce imprezie z kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej, nazywanej wiosennymi mistrzostwami naszego kraju, triumfował Zbigniew Piątek zawodnik Intel-Action.Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
RBFNA3Ny2013-09-12M1XP4kSyKf

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama