Chojnowski makabryczny felietonik - ZAŚMIECANIE CZY OKRUCIEŃSTWO? - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.pl



artykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy



Chojnowski makabryczny felietonik - ZAŚMIECANIE CZY OKRUCIEŃSTWO?



      Nieprzyjemne zdarzenie na terenie stawu chojnowskiego miał pewien nasz czytelnik - jak by nie było, „nałogowy" wędkarz. Około dwa tygodnie temu udał się ze swoim sprzętem nad staw, aby posiedzieć nad wodą i powędkować. Wyglądało, że będzie to przyjemność. Ale tylko do momentu, gdy poczuł, że coś pokaźnego zaczepiło się o haczyk. W pierwszym momencie pomyślał (i miał ku temu powody) , że to duża ryba, wcześniej bowiem parokrotnie zdarzyło mu się trafić na dość spore okazy karpia czy szczupaka. Duchowo już przygotował się na sporą sztukę. Po kilku szarpnięciach, gdy poczuł, że o bezpośrednim wciągnięciu z wody nie było mowy, "posterował sztukę" ku brzegowi. Okazało się jednak, że nie była to ryba. Był to zawiązany worek. Po wyciągnięciu go na brzeg i rozcięciu, przed oczami wędkarza ukazał się makabryczny widok; w środku, w worku wypełnionym ziemniakami leżał średniej wielkości pies. Trudno było się w tym grzebać. Sam fetor z rozkładającego się szczeniaka wskazywał, że musiał on leżeć w wodzie co najmniej od tygodnia. Ciało psa napęczniało od wody, wydawał się być znacznie większy, niż w rzeczywistości...
       Wędkarz ukrył worek w przybrzeżnych trzcinach. Co się potem stało - tego już nie wiemy, bowiem następnego dnia już go tam nie było.
       Staw chojnowski jest jednym z miejsc, gdzie zatrzymują się nie tylko wędkarze. Jest to jeden z milszych zakątków naszego miasta, gdzie wielu rodziców udaje się na niedzielne spacery w towarzystwie swoich pociech.
       Równocześnie dla wielu, niezbyt odpowiedzialnych mieszkańców grodu nad Skorą stał się on czymś w rodzaju wysypiska śmieci (i, jak widać, nie tylko śmieci).
       Pies w worku z ziemniakami, to coś więcej - to zwyrodnialstwo...


KADŁUBEK
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
jak tak można??2006-03-22ktoś
tak to fakt2005-12-25morfio

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama