25 września, godz. 9.00 Wanda Chotomska w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie. - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy25 września, godz. 9.00 Wanda Chotomska w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie."Pisać dla dzieci trzeba tak, by przy tej lekturze dorośli się nie nudzili"
W. Chotomska
WANDA CHOTOMSKA

Urodziła się w 1929 r. w Warszawie. Debiutowała w 1949 r. na łamach "Świata Młodych", wkrótce zajęła się całkowicie twórczością literacką dla dzieci - zarówno w prasie, jak i w radiu, a potem telewizji. Znana m.in. z popularnego cyklu telewizyjnych dobranocek "Jacek i Agatka", piosenek dla harcerskiego zespołu "Gawęda". Jest autorką ponad stu książek dla dzieci, utworów pisanych prozą i wierszem, za które otrzymała liczne nagrody, m.in.:
- 1960 - nagroda Ministra Kultury i Sztuki za twórczość dla amatorskich teatrów młodzieżowych
- 1961 - nagroda ZAIKS-u za twórczość dla dzieci
- 1965 - nagroda Prezesa Komitetu do Spraw Radia i Telewizji za programy telewizyjne
- 1976 - nagroda Prezesa rady Ministrów za całokształt twórczości literackiej dla dzieci
- 1981 - opowiadanie pt. "Drzewo z czerwonym żaglem" zostało wpisane na Listę Honorową H.Ch.Andersena /na tę Listę wpisywane są wybitne książki współczesnych pisarzy z całego świata - wyróżnienie to przyznawane jest przez Międzynarodowe Kuratorium Książki Dzięcięcej (IBBY) /
- 2000 - opowieści pt. "Legendy polskie" zostały wyróżnione nagrodą "Książka Roku" / "Książka Roku" jest doroczną nagrodą Polskiej Sekcji IBBY/
Miejska Biblioteka Publiczna w swoich zbiorach posiada obecnie ponad 30 tytułów książek autorstwa Wandy Chotomskiej.
Podczas spotkania z pisarką będzie można kupić jej książki, w tym również nagrodzone "Polskie legendy" (cena 1 egz. - 20 zł).
Dzieci uczestniczące w spotkaniu, ale także i te, które nie będą mogły na nie przyjść zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie związanym z twórczością naszego gościa - szczegółowe informacje o konkursie w następnym numerze "Gazety Chojnowskiej" oraz w bibliotece.


Red.
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
nRUeGqDAF2013-01-11UNmAMFvFHq
Yo2003-10-20YO

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama