Spotkanie po latach - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzySpotkanie po latach
Tak organizatorzy kolejnej edycji imprezy „Dzieci Rodzicom" zatytułowali tegoroczny spektakl wystawiony na deskach MDK 22 czerwca.

Szkoła Podstawowa nr 4, od lat, pod koniec roku szkolnego, organizuje widowisko muzyczne adresowane do rodziców, prezentując podczas występów artystyczny dorobek szkoły. Każdy kolejny pokaz ma swoją fabułę, wiodący wątek i charakteryzujący go klimat.
W tym roku młodzi artyści przenieśli publikę kilkadziesiąt lat wstecz, do czasów bardzo bliskich widowni – okresu lat 60. – 80.

Melodie z tamtych lat, utwory znanych wykonawców wplecione w treść o spotkaniu po latach absolwentów pewnej podstawówki, stworzyły wspaniały rock and rollowy musical.

Do spektaklu zaangażowały się wszystkie grupy artystyczne „czwórki": zespoły taneczne Rytm i Reeplay, szkolny chór i zespół fletowy Konsonans. W nietypowych dla siebie klimatach odnalazł się nawet zespół muzyki dawnej All Antico.
Role dorosłych absolwentów bez zastrzeżeń odegrali członkowie szkolnego kółka teatralnego.


Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom i ich opiekunom. Nie można zapominać też o zaangażowaniu rodziców, którzy pomagali przy tworzeniu kostiumów, bądź za kulisami trzymali w ryzach (nie zawsze zdyscyplinowanych) artystów.

Większość sondowanej przez nas tuż po finale publiki nie szczędziła „ochów" i „achów". Wszyscy jednak przyznać musieli, że takiego widowiska w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej nie obejrzy się w promieniu co najmniej kilkuset kilometrów.
Trudno słowami zdać relację z wokalno-tanecznego widowiska, nawet zdjęcia nie do końca oddają efekt kilkumiesięcznej pracy, dlatego już dzisiaj zapraszamy na przyszłoroczną imprezę i odbiór szkolnego przedstawienia „na żywo".Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama