"Kolekcjonerski zawrót głowy" - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy"Kolekcjonerski zawrót głowy"W pejzaż chojnowskiej kultury, powoli wrasta pewna impreza. Znana pod paroma nazwami.
Dwie to na pewno czytelnicy pamiętają: "Giełda Birofilska" lub "Święto Piwa". W tym drugim przypadku, to jednak ciągle brakuje czegoś lub kogoś, by nazwa "Święto" była adekwatna do rozwoju wydarzeń. Zostańmy więc może przy pierwszej, oficjalnej wersji nazwy czyli "Giełdzie Birofilii".
Inicjatorem i ojcem chrzestnym tego całego przedsięwzięcia jest Dariusz Zabielski.
Jak sam twierdzi w swoich wypowiedziach, na pomysł organizacji "Giełdy" wpadła jego żona - Jolanta.
W tym roku "Giełda", odbędzie się już po raz piąty. A więc będziemy mieli mały giełdowy jubileusz. Z tego co wiadomo, chojnowski zlot kolekcjonerów, jest już znany w krajowych kręgach zbieraczy. Należy więc liczyć, że podobnie jak w ubiegłym roku, można się spodziewać gości z różnych zakątków kraju i być może z zagranicy. W tym roku, udało się zainteresować i namówić do organizacji imprezy - Wrocławski Klub Kolekcjonerów. Tym samym podniósł się prestiż samej giełdy.
21 września w sali recitalowej MDK w Chojnowie, podczas V Chojnowskiej Jubileuszowej Giełdy Birofilii i Staroci, będzie można dostać kolekcjonerskiego zawrotu głowy. Zainteresowani obejrzą, zakupią lub wymienią się akcesoriami związanymi z piwem: etykietki, podstawki, kapsle, kufle, szklanki, puszki, butelki. ale nie tylko to.
Dzięki Wrocławskiemu Klubowi Kolekcjonerów, pojawią się też starocie.
Co się pod tą nazwą kryje? To już trzeba będzie samemu zobaczyć. Pierwsze wymiany i transakcje rozpoczną się już około godziny 5.00. I to wcale nie jest żart. Wstęp wolny.


Piotr Misikiewicz
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
HsMIjuwV2016-07-27PR5ud8nTyg

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama