To nam daje energię - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyTo nam daje energię
Seniorzy, emeryci, renciści i inwalidzi zrzeszeni w chojnowskim ZERiI spotkali się 20 lipca w Domu Chemika, by wspólnie obchodzić Święto Seniora.
- Nasze dzisiejsze spotkanie jest świętem dla naszego związku. Dla mnie osobiście jest zaszczytem i ważnym przeżyciem – rozpoczął przewodniczący związku Jan Paryś. - Dzisiejszy dzień pragniemy spędzić wspólnie, zapomnieć o troskach i chorobach dnia codziennego. Jestem pewny, że na tym spotkaniu wielu z Was zabierze głos.
Tego typu spotkania, organizowane cyklicznie, są dla związkowców spotkaniami wyjątkowymi.
- Czujemy wtedy, że jesteśmy częścią społeczności, że jest nas wielu i łączą nas te same problemy i troski – powiedziała jedna z uczestniczek. – Na co dzień często czujemy się niepotrzebni, niepełnowartościowi, starzy… Chwile takie jak ta napawają nas optymizmem, ładują nasze akumulatory na kolejne tygodnie.

Życzenia wielu radosnych dni, zdrowia i szczęścia przewijały się tego dnia w wielu wypowiedziach i wystąpieniach zaproszonych gości. Wśród nich byli przedstawiciele władz i osoby sympatyzujące ze związkiem.
.- Koleżanki i koledzy z bratnich związków i stowarzyszeń, serdecznie dziękuję za współpracę i pomoc – powiedział na zakończenie swojego ekspoze J. Paryś. – Naszym czcigodnym duchownym pragniemy serdecznie podziękować za otaczającą nas troskę, pomoc i zrozumienie. Cenimy sobie też zaangażowanie w nasze sprawy władz chojnowskiego samorządu. Wszystkim gorąco i serdecznie dziękuję w imieniu własnym i członków naszego związki.

Atrakcją tego dnia były występy wokalne dwóch zespołów folklorystycznych. Jako pierwsze dały koncert „Jaskółki" z Krzywej, po nich „Słowiki" ze Starego Łomu, oba pod kierunkiem Jerzego Kazika.
Ludowe przyśpiewki przyjęto z ogromnym entuzjazmem – z pewnością przypomniały czasy młodości i najszczęśliwsze lata świętujących.Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama