Wakacje z MDK - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyWakacje z MDKPod takim hasłem 13 sierpnia w Parku Piastowskim odbyła się impreza plenerowa zorganizowana przez Miejski Dom Kultury.

Jako pierwszy na scenie pojawił się „Kontrast" - duet ze Złotoryi serwujący muzykę łatwą, lekką i przyjemną. Najmłodszych mieszkańców Chojnowa nikt nie musiał zachęcać do wejścia „na parkiet" – już po kilku minutach podest do tańca wypełnił się pląsającymi dziewczętami i próbujących break dancu chłopcami. Dorośli pod scenę zawitali zdecydowanie później. Półgodzinne „wejścia" Kontrastu" przeplatane były konkursami. Chłopcy mogli popisać się zręcznością w podbijaniu piłki głową, dziewczęta zdecydowanie dominowały w konkursie tańca. O nagrody walczyli też dorośli. Panie mierzyły się w rzucie talerzami, panowie w rzucie rolką papieru toaletowego. Płeć piękna walczyła o wałek, tłuczek i kopystkę, brzydszą połowę ludzkości dekorowano sznurami rolek – każdemu według zasług.

Imprezie towarzyszyły stoiska gastronomiczne i dmuchane atrakcje dla dzieci. Jedne i drugie okazały się nieodzownym elementem rozgrzewającym, pogoda tego dnia bowiem nie rozpieszczała festynowiczów. Chłód i wiszące nad placem ciemne chmury nie zniechęciły jednak mieszkańców, podczas występu kolejnego zespołu nie brakowało więc publiczności. Grupa „Koka" z Legnicy dająca występ na zakończenie imprezy brzmiała muzykę akustyczną z elementami bluesa i rocka. Trio z gościem specjalnym Gabrielem Fleszarem grało znane standardy we własnej aranżacji.

To nie był ostatni festyn tego lata. Kolejne już wkrótce, oby tylko aura była bardziej łaskawa.


Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama