Z prac wydziałów - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyZ prac wydziałówMiejskie inwestycje

* ul. Samorządowa
Budowa ulicy Samorządowej od tygodnia idzie pełną parą. Obecnie trwają prace przy budowie kanalizacji deszczowej (odwodnienie drogi). Przygotowana jest też połowa drogi dojazdowej od ul. Piotrowickiej (korytowanie, układanie krawężników, wykonywanie podbudowy).

* bibklioteka
Bez opóźnień przeprowadzane są prace przy adaptacji budynku administracji szkół przy Pl. Zamkowym na bibliotekę miejską. Firma budowlana zajmująca się remontem prowadzi prace jednocześnie wewnątrz obiektu i na jego elewacji. Mieszkańcy obserwujący postęp robót, zmiany zauważają każdego dnia.

* budynek socjalny
Dobiega końca kolejny etap budowy budynku socjalnego przy ul. Złotoryjskiej. Na ukończeniu jest parter budynku, widoczny jest zarys mieszkań i poszczególnych pokoi na tej kondygnacji.

*kotłownie gazowe
Zakończono już budowę dwóch kotłowni gazowych. Wymienione stare urządzenia grzewcze w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i Przedszkolu nr 3 pozwolą na ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie placówek.

* KS „Chojnowianka
Zakończono także budowę studni głębinowej na stadionie K. S. „Chojnowianka". Trwają natomiast jeszcze prace regeneracyjne na płycie boiska i prace wykończeniowe w obiekcie socjalnym.

* kanalizacja
Kilka dni temu natomiast rozpoczęto prace przy przebudowie kanalizacji w ul. Ciemna, Rynek, Konarskiego. Wkrótce także roboty kanalizacjne ruszą w ul. Cichej, Złotoryjskiej, Spacerowej i Młynarskiej.

*chodniki
Zakończono I etap wymiany nawierzchni zniszczonego chodnika betonowego na ul. Grunwaldzkiej na nawierzchnię z polbruku. Wcześniej zakończono przebudowę chodnika z płytek betonowych na odcinku ulicy Kilińskiego od ul. Sienkiewicza do posesji Szkoły SP-4.

***

Wraz z końcem lata miejskie służby zajęły się naprawą i konserwacją elementów drewnianych ogródków zabaw i ławek przy ul. ul. Samorządowej, w Parku Śródmiejskim, ul. Łokietka - Maczka – Sikorskiego i ul. Witosa - Kościuszki - Pl. Dworcowy.
W najbliższym czasie planuje się przeprowadzić remont ogrodu zabaw w Parku Śródmiejskim.

W Parku Piastowskim zamontowano 5 betonowo - drewnianych ławek. Zdecydowano się na ławki z tego rodzaju materiałów, gdyż poprzednie na konstrukcji żeliwnej znikały w całości w ciągu kilku dni po zamontowaniu.

Zakończono zaplanowane prace remontowo - malarskie w obiektach Przedszkola Nr 1 oraz Przedszkola Nr 3.


Wykonano malowanie mieszkań komunalnych przeznaczonych do zasiedlenia z listy przydziałów na ul. Królowej Jadwigi i ul. Legnickiej. Trwa malowanie mieszkań na ul. Wolności i ul. Kościuszki.


Redakcja
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama