ŚWIĘTO "NIEBIESKICH" czyli "BABIE LATO Z NIEBIESKIM PARASOLEM" - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyŚWIĘTO "NIEBIESKICH" czyli "BABIE LATO Z NIEBIESKIM PARASOLEM"To był festyn! Dolnośląski Ośrodek Pielęgnacyjny "NIEBIESKI PARASOL" istnieje w Chojnowie od roku. I przez ten rok dał się poznać nie tylko od strony fachowej opieki nad chorymi (obecnie na terenie Ośrodka przebywa 70 pensjonariuszy), ale także jako instytucja, która w przeciągu tego roku ożywiła życie kulturalne miasta, co, niewątpliwie, jest zasługą dyrektor - p. Małgorzaty Członka. W okresie weekendu majowego "NIEBIESKI PARASOL" wystartował z imprezą sportowo-rekreacyjno-muzyczną, której gwiazdą był wówczas znakomity piosenkarz młodego pokolenia, znany z filmu "Sezon na leszcza" Gabriel Fleszar. A pojawienie się gwiazdy w Chojnowie...
Tym razem Gabriel nie zawitał do Grodu nad Skorą, pojawiły się natomiast inne zespoły. Ale od początku...
Impreza, mająca wyraźnie charakter charytatywny, rozpoczęła się około godziny 14.00. Po powitaniu gości, którymi byli włodarze powiatu, miasta i gminy ze starostą Mieczysławem Kasprzakiem, burmistrzem Andrzejem Dwojakiem i wójtem Adamem Grabowieckim, na scenie przed byłym szpitalem obecnie siedzibą "NIEBIESKIEGO PARASOLA" rozpoczęły się występy. Zainicjował je Folklorystyczny Zespół Ziemi Ścinawskiej. Z kolei na scenie pojawili się młodzi uczestnicy ze Szkoły Młodzieżowej pana Zbigniewa Gumiennego w Lubinie. Uczniowie szkoły w mig spotkali się z wyrazami sympatii obecnych - także pensjonariuszy "NIEBIESKIEGO PARASOLA", którzy w momencie koncertu znajdowali się w parku przy budynku. Pogoda była (o tej porze dnia) jeszcze znakomita, choć pierwsze objawy zbliżającej się zmiany zaczęły rysować się na horyzoncie.
Około godziny 16.00 zorganizowano konkurs tańca rapp. O godzinie 17.00 na scenie pojawił się znany w Chojnowie miejscowy team "JUBEL". W półgodzinnym koncercie, grupa zaprezentowała szereg "czadowych" utworów. Ciekawe, czy punkowy przekaz muzyczno-tekstowy wszystkim przypadł do gustu?
Po występie "JUBLA" nastąpiła totalna zmiana klimatów na dyskotekowe rytmy w wykonaniu jaworskiej grupy "POWER DANCE". Repertuar składał się ze znanych i lubianych przebojów. Tym występem zespół rozpoczął promocję swojej debiutanckiej płyty.
W międzyczasie na placach przy placówce rozgrywane były mecze siatkówki oraz piłki nożnej uczniów szkół chojnowskich (pod opieką p. Andrzeja Matuszewskiego - informacja na stronie 10).
A o godzinie 20.00 na scenę weszli z niecierpliwością oczekiwani "pegeerowcy" czyli POZYTYWNA GRUPA REGGAE (w skrócie P.G.R.). To była właśnie odpowiednia pora dla młodzieży na zabawę pod sceną. Jeśli "JUBEL" przez swoją porę nie miał szczęścia - ci mieli go nadmiar. Choć nigdy nie za wiele, ponieważ ulewa, która nadciągnęła nad Chojnów, zaczęła "wymiatać" ludzi.
Na zakończenie pojawiła się jeszcze znana (m.in. z festynu "Gazety Chojnowskiej") grupa "SUMPTUASTIC" - i to było wszystko.
- Dobrze, że w naszym mieście, pojawiła się kolejna okazja zorganizowania imprez dla mieszkańców Chojnowa. Jest to jakaś alternatywa dla innych festynów - to jedno z usłyszanych zdań. - Dobrej zabawy nigdy dość, a konkurencja dopinguje innych...

J.J.Podziękowanie
Z okazji pierwszej rocznicy działalności Dolnośląskiego Ośrodka Pielęgnacyjnego "NIEBIESKI PARASOL" w Chojnowie, w imieniu Zarządu Miasta Chojnowa i swoim własnym, składam na ręce Pani Dyrektor, wszystkim pracownikom wyrazy najgłębszego szacunku dla pełnionej przez Państwa tak trudnej, odpowiedzialnej, a zarazem szlachetnej służby na rzecz osób potrzebujących szczególnej opieki medycznej.
Pragnę równocześnie podziękować pani Małgorzacie Członka - Dyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Pielęgnacyjnego "NIEBIESKI PARASOL" w Chojnowie, za zorganizowanie imprezy, z której dochód został przeznaczony na działalność placówki wspomagającej ludzi chorych i potrzebujących pomocy. Jesteśmy pełni podziwu dla inwencji i zaangażowania Pani Dyrektor i jej pracowników. Imprezy tego typu dają nie tylko korzyści materialne, ale przede wysokim integrują, zbliżają i przynoszą radość społeczeństwu naszego miasta.
Pragnę również podziękować patronom akcji - panu Posłowi na Sejm RP Tadeuszowi Samborskiemu, Staroście Legnickiemu p. Mieczysławowi Kasprzakowi oraz Redakcji "Panoramy Legnickiej" za włączenie się i propagowanie tej szczytnej akcji.

Andrzej Dwojak
Burmistrz Miasta Chojnowa


J.J.
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
nA71UgoTU2015-11-21jH5zSyzRHmz

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama